PORTAL DLA SENIORÓW
 

Choroby

O swoje dobre samopoczucie i stan zdrowia należy dbać całe życie. Jednak choroby osób starszych wymagają znacznie większej uwagi. W wieku senioralnym najczęściej pojawiają się problemy ze słuchem, oczami, kręgosłupem, żylakami oraz pamięcią.

W tej kategorii podpowiemy ci jak działać profilaktycznie, i jakie metody stosować, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

Dowiesz jak okiełznać cholesterol, co jeść przy cukrzycy i na co uważać, jak powinno wyglądać żywienie przy chemio i radioterapii, czyli w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Będziesz wiedzieć, jak rozpoznać i leczyć jaskrę oraz zaćmę. Poznasz objawy, leczenie oraz rodzaje żylaków. A także choroby mózgu zagrażające osobom starszym takie jak demencja czy Alzheimer.

Opowiemy też, z czym wiąże się niepełnosprawność i jak w takiej sytuacji maksymalnie ułatwić sobie codzienne sprawy.

Choroby kobiece i choroby męskie

Każdy wiek ma swoje prawa, po 50-tce zmieniamy się nie tylko fizycznie. Również organizm przechodzi istotne zmiany. Kobiety zbliżają się lub wchodzą okres klimakterium, a związana z nim menopauza daje wyraźne objawy.

Z artykułów w tej kategorii dowiesz się jakie są pierwsze objawy przekwitania i jak sobie z nimi radzić. Co robić kiedy cierpimy na nietrzymanie moczu i jak ćwiczyć mięśnie Kegla aby zapobiec tej dolegliwości.

Przekwitanie u mężczyzn, czyli andropauza też niesie ze sobą różne konsekwencje dla wyglądu fizycznego, ale także samopoczucia. Znajdziesz tutaj również artykuły o tematyce wypadania włosów czy problemów z erekcją.