Pamięć i koncentracja

O pamięć trzeba dbać, by prawidłowo służyła nam przez całe życie. Oczywiście każdemu zdarza się o czymś zapomnieć i mieć lukę w pamięci. Co jednak zrobić, by nie zdarzało się to za często?

  Trening pamięci

  Jak dbać o pamięć i ją ćwiczyć aby nie rozleniwiać naszego mózgu? Co pomaga nam w koncentracji? Dobrym sposobem na trening mózgu jest np. rozwiązywanie krzyżówek, sudoku a także gra w szachy czy warcaby oraz proste gry internetowe.

  Leki i tabletki na pamięć

  Oczywiście równie ważne jak trening pamięci, jest uzupełnianie niedoborów witamin. Warto pochylić się więc nad swoją dietą i zastanowić, czy dostarczamy naszemu mózgowi wszystkich potrzebnych elementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki artykułom w tym dziale poznasz także żywność, która pozytywnie wpływa na pamięć.

  Czasami jednak trudno jest wraz z pożywieniem dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych ważnych ze względu na kondycję naszego umysłu. Dlatego wiele witamin można przyjmować w formie tabletek.

  Zaburzenia pamięci, a demencja starcza

  Co zrobić kiedy jednak mimo naszych starań pojawiają się zaburzenia pamięci? Jak spośród nich wychwycić pierwsze objawy demencji starczej, czyli otępienia? Czym ta choroba różni się od Alzheimera, jakie są jej etapy i sposoby opieki nad osobą, którą została dotknięta demencją?