Życie intymne

W dziale Życie intymne znajdziesz porady dotyczące relacji międzyludzkich, w tym także tych damsko-męskich. Przeczytasz też o dolegliwościach intymnych, związkach oraz seksie.

Seks i życie intymne w dojrzałym wieku

Serwis CafeSenior.pl to również bogata baza wiedzy na temat relacji międzyludzkich, w tym tych najważniejszych damsko-męskich. Czeka Cię randka? Masz ochotę na flirt? A może zastanawiasz się nad swoim związkiem? W naszym serwisie poruszamy wszystkie tematy, nie jest nam obce także życie intymne i uczuciowe seniorów. Miłość nie zagląda w metrykę, a seks może być piękny w każdym wieku.

Portal randkowy dla seniorów

W pewnym wieku znalezienie partnera staje się coraz trudniejsze. Upływający czas daje o sobie znać, tracimy pewność siebie, a grono naszych znajomych sukcesywnie się zmniejsza. Bez względu na wiek łakniemy bliskości drugiej osoby, rozmów, czułości, intymności, a także seksu. Przytłoczeni samotnością staramy się kogoś poznać i nawiązać bliższą relację. Jednak często nie wiemy, jak i gdzie szukać wyjątkowych osób i odnaleźć swoją drugą połowę. Z pewnością nie w domu przed telewizorem oglądając kolejną komedię romantyczną i marząc o tym, że księżniczka lub książę z bajki sami zapukają do naszych drzwi. Warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na kilka przykładowych pytań: jak wygląda mój dzień, z kim spędzam czas, czy często wychodzę z domu, czyje towarzystwo lubię, jakie są moje zainteresowania?

Poszukiwanie ciekawych znajomości można rozpocząć od najbliższego otoczenia, bo może ktoś wyjątkowy jest tuż obok nas i wystarczy uruchomić czujność i uważność. Spotkania ze znajomymi, wspólne wyjścia do kawiarni, kina, czy teatru, realizowanie pasji, zapisanie się do klubu seniora i wszelkie inne aktywności, mogą okazać się pomocne w poznaniu kogoś interesującego. A może warto spojrzeć na oferty biur podróży, wybrać wycieczki dla seniorów lub singli i ruszyć w świat w poszukiwaniu miłości?

Jeśli jednak ani w najbliższym otoczeniu, ani na egzotycznych wakacjach nikt nie wpadł nam w oko, czas zaprzyjaźnić się z komputerem i nieograniczonymi możliwościami Internetu. Można również od tego zacząć. W sieci istnieje wiele sposobów nawiązywania znajomości, wśród których można wymienić fora internetowe, czaty, czy portale randkowe. Te ostatnie są kierowane do różnych grup docelowych, w tym do bardziej dojrzałych singli. Portale randkowe dla seniorów, jak wszelkie inne internetowe serwisy towarzyskie i matrymonialne, nie są skomplikowane w obsłudze. Wystarczy się zarejestrować, napisać kilka słów o sobie i podbijać serca potencjalnych partnerek lub partnerów. Kto wie, może internetowa znajomość urzeczywistni się w realnym świecie. Zanim jednak zdecydujecie się na przeniesienie relacji online do fizycznego świata, poświęćcie chwilę czasu na lekturę o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Dojrzała miłość

W serwisie CafeSenior.pl znajdziesz również cenne porady, wskazówki i podpowiedzi psychologów, jak kochać i czuć się kochanym. Miłość i związki to temat uniwersalny i trudny niezależnie od wieku. Wieloletnie związki potrafią przeżywać wzloty i upadki. I chociaż mamy świadomość tego, że miłość z czasem się zmienia, to warto przeczytać o doświadczeniach innych osób lub sprawdzić, co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści. Może Twoja relacja ma zwyczajnie gorszy moment, a może od lat tkwisz w toksycznym związku i od dawna myślisz o rozwodzie. A może Twoja sytuacja jest zgoła inna. Wielka miłość nadeszła po 60-tce i zastanawiasz się nad ślubem? Pamiętaj, że na taki krok nigdy nie jest za późno! Sprawdź w naszym serwisie w czym tkwi sekret udanego związku i żyj pełnią szczęścia.

Zdrowie intymne seniora

Bardzo ważnym zagadnieniem dla osób starszych jest także zdrowie intymne seniora. Jak łagodnie przejść okres menopauzy? Czym jest andropauza? Jak radzić sobie ze spadkiem libido? I jak sprawić, by nawet w długoletnim związku nie zgasł płomień? Te i wiele podobnych pytań zadają sobie seniorzy i bez grama wstydu powinni szukać na nie odpowiedzi.

Zdrowie intymne jest niezwykle ważne na każdym etapie życia. Osoby, które ukończyły 50 czy 60 lat powinny zdawać sobie sprawę ze zmian, które zachodzą w ich organizmie. Żyjąc ze świadomością różnorodnych procesów wynikających z wieku łatwiej można sobie z nimi poradzić i w pełni cieszyć się życiem, bliskością i intymnością.

Seks po 60-tce

W serwisie CafeSenior.pl znajdziesz informacje na temat życia intymnego seniora bez żadnego tabu. Przecież potrzeba bliskości nigdy się w nas nie starzeje. Bez względu na wiek potrzebujemy czułości i dotyku drugiego człowieka. I chociaż aktywność seksualna seniorów jest postrzegana przez niektórych jako niestosowna, to nie tylko jest całkiem normalna, ale również bardzo zdrowa i wskazana. Intymne relacje seniorów mają korzystny wpływ nie tylko na sferę psychiczną, ale mają również ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego. Seks po 60-tce może być nie tylko przyjemny, nieść za sobą radość, poczucie satysfakcji i bliskości z drugim człowiekiem. Regularna aktywność seksualna u seniorów pozytywnie wpływa na układ krążenia, system odpornościowy, redukuje stres oraz jest idealnym ćwiczeniem mięśni dna miednicy.

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy, by cieszyć się seksualnością jak najdłużej. Przełamujemy granice, poruszamy trudne tematy, nie boimy się pytać i odpowiadać.