Gadżety dla seniora

Lubisz gadżety, które ułatwiają życie? Jeśli tak z pewnością zainteresują Cię artykuły w tej kategorii.

  E-book i Audiobook

  Miłośnikom literatury wytłumaczymy czym jest e-book i jak działa czytnik e-booków, oraz czym warto się kierować przy jego wyborze i zakupie.

  Jeśli problemy ze wzrokiem dają Ci się we znaki dobrym rozwiązaniem może okazać się z kolej audiobook, czyli książka czytana przez lektora, którą możemy odtworzyć na komputerze, czy smartfonie. Skąd je pobrać i jak działają? Dowiecie się tego z naszych artykułów.

  Sprzęt domowy dla seniora

  Dzisiaj niemal każdy posiada telefon komórkowy, ten dla seniora powinien spełniać pewne wymagania. Przy wyborze odpowiedniego telefonu dla seniora warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, wielkość przycisków i funkcje dodatkowe. W tym dziale postaramy się wam podpowiedzieć jakie aparat będzie najlepszy do osoby starszej.

  Jeśli chodzi o sprzęty domowe – dobrym rozwiązaniem dla seniora może być np. zmywarka, która ułatwi codzienne porządki i nieco go odciąży. Kolejne gadżety w które możemy zainwestować to np. sprzęty łazienkowe – wanny z drzwiczkami, które ułatwiają wejście osobie starszej lub specjalnie przystosowane uchwyty.