Dieta dla seniora

To, jak się odżywiamy bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie. Na odpowiednią dietę należy uważać zwłaszcza w podeszłym wieku, kiedy to metabolizm, czyli przemiana materii i możliwości przyswajania niektórych składników zdecydowanie zwalniają.

Dieta to podstawowa profilaktyka. Jeśli zaczniesz jeść regularnie i zdrowo, zobaczysz, jak zmieni się Twoje samopoczucie.

Dieta lekkostrawna dla osób starszych

Z wiekiem zazwyczaj mniej się ruszamy, a co za tym idzie - spalamy także mniej kalorii. W tej sytuacji warto postawić na produkty lekkostrawne i do diety włączyć takie, które przyspieszają metabolizm i ułatwiają trawienie.

W tym dziale na naszym portalu znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące tego jak komponować jadłospis dla osób starszych i poznasz podstawowe zasady sposobu żywienia seniorów. Dowiesz się jak korzystać z sezonowych warzyw o owoców aby wzbogacić dietę w witaminy i ułatwić sobie trawienie.

Dieta w chorobie

Artykuły, które znajdziesz w tej kategorii pomogą Ci również wzbogacić dietę w przypadku konkretnej choroby.

Dowiesz się m.in. na czym polega dieta kardiologiczna i co jeść oraz pić, aby mieć zdrowe serce.

Na jakie produkty zwrócić uwagę w przypadku cukrzycy, a jakie wyeliminować z codziennego jadłospisu? Jak powinna wyglądać dieta przy i po radioterapii oraz chemioterapii, czyli jak wspomóc swój organizm w walce z chorobą nowotworową? O czym powinniśmy pamiętać w żywieniu w okresie okołooperacyjnym aby uniknąć niedożywienia? Na te oraz wiele innych pytań także odpowiadamy w naszych artykułach.

Superfoods

W tej kategorii opisujemy także superfoods, czyli nieprzetworzoną żywność, bogatą w składniki odżywcze, pozytywnie wpływającą na nasz organizm. Przeczytacie dlaczego w diecie seniora warto uwzględnić komosę ryżową czy spirulinę i jak się zabrać do ich przygotowania.

Obalimy także kilka mitów jedzeniowych i wyjaśnimy dlaczego picie wody jest tak ważne dla naszego organizmu.