Pasje

Interesujesz się sportem, modą, lubisz robótki ręczne czy fascynują Cię podróże? W dziale Pasje przeczytasz o niezwykłych zainteresowaniach i inspirujących ludziach.

Pasje i hobby w każdym wieku

Pasje, hobby i marzenia towarzyszą nam przez całe życie. Warto żyć tak, by wiek nie miał żadnych ograniczeń. Seniorzy potrafią mieć niezwykłe zainteresowania, a bywa i tak, że dopiero na emeryturze znajdują czas na ich realizację. Zobacz, jak pasje mogą wypełnić czas i stać się sposobem na życie.

Oaza spokoju, czyli ogrody przydomowe i zwierzęta

Dla niektórych najważniejsze są domowe zacisze i rodzina, a czas spędzony z dziećmi i wnukami jest bezcenny. Jednak kiedy gwar najmłodszych latorośli ucichnie i wszyscy wracają do swoich domów, miło mieć obok siebie wiernego kompana. Gdy dopadnie Cię smutek, czworonożny przyjaciel na pewno zdoła poprawić Ci nastrój. Dowiedz się dlaczego jeszcze warto mieć w domu zwierzęta.

Jeśli cenisz sobie bardziej spokojne i wymagające cierpliwości spędzanie czasu wolnego, dobrym pomysłem może okazać się pielęgnowanie przydomowego ogrodu, przestrzeni ogródka działkowego lub stworzenie oazy spokoju na balkonie. Wszelkie porady w temacie aranżacji i dbania o rośliny znajdziesz w naszym serwisie.

Nie tylko Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jednym z Twoich skrywanych marzeń było studiowanie filozofii, przez całe życie próbujesz nauczyć się języka obcego, marzysz o warsztacie rysunku, a możesz przydałby Ci się kurs komputerowy? Uważasz, że edukacja nie jest już dla Ciebie? Pamiętaj, że człowiek uczy się przez całe życie, a na zdobywanie nowej wiedzy nigdy nie jest za późno. Wręcz przeciwnie!

Aby zachować zdrowie i pełną sprawność, wraz z upływem lat powinniśmy więcej czasu poświęcać nie tylko ćwiczeniom fizycznym, ale również gimnastykować szare komórki. Rozwiązywanie krzyżówek i czytanie książek zawsze jest dobrym pomysłem, ale czemu nie pójść o krok dalej? Koniecznie sprawdź ofertę Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zapisz się na angielski dla seniorów lub wybierz coś z szerokiej oferty warsztatów i kursów dla emerytów i seniorów. Może zainteresuje Cię rękodzieło? W domowym zaciszu własnymi rękami można zrobić prawdziwe cuda. Kto wie, może któregoś dnia pasja przerodzi się w dochodowy biznes.

Wczasy dla seniora

Jeśli Twoją pasją są podróże, ale zawsze były odkładane na później, na kolejny urlop, czy inne okazje, to przejście na emeryturę jest idealną okazją do zagospodarowania czasu wolnego i eksplorowania wymarzonych destynacji. Podróże w każdym wieku są inspirujące i pełne przygód. Zobacz, jak bezpiecznie podróżować na emeryturze.

Biura podróży specjalizują się dziś w wycieczkach dla seniorów, więc o organizację konkretnej, nawet dalekiej eskapady nie musisz się martwić. Jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku w górach bądź nad polskim morzem, bez problemu znajdziesz specjalne wczasy dla seniorów, nawet z gwarantowanym dojazdem. Zregenerować siły, zadbać o zdrowie i kondycję możesz z kolei na turnusach rehabilitacyjnych dla seniorów w sanatoriach, bądź znaleźć coś skrojonego na miarę w bogatych ofertach ośrodków SPA. Religia jest dla Ciebie ważna? Poznaj i zwiedzaj ważne miejsca i historie związane z wiarą.

Pamiętaj o tym, że porządny wypoczynek należy się każdemu, a w podjęciu decyzji o kierunku i formie spędzenia wakacji pomogą publikacje w portalu CafeSenior.pl.

Aktywny senior

Myślisz, że sport nie jest dla emerytów? Nic bardziej mylnego! Nawet po 90-tce można przebiec maraton, a gimnastyka dla seniorów to podstawa codziennej aktywności.

Ćwiczenia dla seniorów nie muszą kojarzyć się jedynie z rehabilitacją. Seniorzy mogą przebierać w ofertach ośrodków sportowo-rekreacyjnych, wybrać jogę dla seniorów, fitness dla seniorów, taniec, siłownię, basen, czy aerobik. Aktywność fizyczna nie musi być ani nudna, ani bolesna, a z pewnością wyjdzie na zdrowie.

Kluby dla seniora

A może masz ochotę na rozrywkę, brakuje Ci towarzystwa rówieśników, chcesz w interesujący sposób spędzić weekend? W CafeSenior.pl znajdziesz informacje dotyczące działalności specjalnych klubów dla seniora. To miejsca działające lokalnie, tworzone dla seniorów i przez seniorów. Dzięki przynależności do klubu seniora można miło i aktywnie spędzać czas w towarzystwie, wspólnie dzielić i rozwijać pasje, trenować, podróżować, uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, czy współorganizować imprezy dla seniorów. A jeśli przyjdzie Ci do głowy, że nie jesteś na czasie, nie masz pojęcia jakie są aktualne trendy i nie masz w co się ubrać, również zajrzyj na naszą stronę. Moda dla seniorek i seniorów, pań i panów po 50, 60, czy 70 roku życia, nie ma przed nami żadnych tajemnic.