Rehabilitacja

Rehabilitacja to czynności, które osobom niepełnosprawnym pomagają polepszyć jakość życia. Jej celem jest, poprawa sprawności fizycznej, a także psychicznej.

    W rehabilitację zwykle zaangażowany jest tzw. zespół terapeutyczny. W jego skład wchodzą: specjalista w rehabilitacji medycznej, lekarze innych specjalizacji (w zależności od urazu), fizjoterapeuci, psycholodzy i psychoterapeuci. W swojej pracy wykorzystują nie tylko wiedzę, ale także specjalistyczny sprzęt.

    Sprzęt rehabilitacyjny

    Z części przyrządów czy urządzeń osoby starsze mogą korzystać także w domu. Z naszych artykułów dowiesz się m.in. jak wybrać łóżko do rehabilitacji, co to jest poduszka ortopedyczna oraz jak działają balkoniki rehabilitacyjne i jak wybrać odpowiedni. Opiszemy też zasady refundacji NFZ części sprzętu.

    Ćwiczenia dla seniora

    Doborem odpowiednich ćwiczeń zajmują się specjaliści, jednak część z nich seniorzy mogą wykonywać w domowym zaciszu. W tym dziale znajdziesz przykładowe ćwiczenia gimnastyczne dla osób starszych oraz ćwiczenia poświęcone zdrowemu kręgosłupowi. Podpowiemy także jak wybrać się na wczasy rehabilitacyjne.