Zwierzęta w domu seniora

Zwierzęta w życiu seniorów pełnią bardzo ważną rolę. Najczęściej są to czworonożni przyjaciele, którzy umilają czas i aktywizują osoby starsze. Zwierzęta w domu pomagają w radzeniu sobie z samotnością i wytwarzają bardzo ważne poczucie, że jesteśmy komuś potrzebni.

  W tym dziale znajdziecie artykuły poświęcone tematyce podnoszenia jakości życia osób starszych przez zwierzęta oraz pozytywnemu wpływowi obcowania ze zwierzętami, dowiecie się także czym jest dogoterapia.

  Kot czy pies dla seniora?

  W artykułach o zwierzętach znajdziecie porady dotyczące tego jak adoptować psa lub kota ze schroniska, dowiecie się także co zrobić w przypadku znalezienia bezpańskiego zwierzęcia. Podpowiemy wam dokąd się udać i jak załatwić formalności.

  Publikujemy także praktyczne wskazówki np. jak pomóc psu w sylwestra i jak go uspokoić, jak pomóc zwierzętom w czasie upałów a także jak zapewnić opiekę zwierzętom podczas naszego urlopu lub wyjazdu do sanatorium.

  Zwierzęta w ogrodzie

  Artykuły, które publikujemy dotyczą jednak nie tylko zwierząt domowych, ale także tych, które zamieszkują nasze ogrody, parki i lasy.

  Powiemy wam jak dokarmiać ptaki zimą i jak zwabić piękne gatunki ptaków i owadów do swojego ogrodu. Przedstawimy też ciekawe książki poświęcone miłośnikom przyrody.