Sport

Sport rozwija w każdym wieku. Odpowiednia dawka ruchu wpływa dobroczynnie na nasze narządy i kondycję naszego ciała. Sport a szczególnie niektóre jego dziedziny wpływają też na nasz mózg, pomagają w koncentracji czy wyciszeniu. Dlatego codzienna gimnastyka to także profilaktyka różnych chorób.

  Ćwiczenia dla seniorów

  Jakie sporty uprawiać na emeryturze? W tym dziale postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

  Powiemy jakie zalety ma joga dla seniorów i jak wpływa na ciało. Opiszemy zasady chodzenia z kijkami, czyli nordic walking.

  Przedstawimy przykładowe ćwiczenia dla osób starszych i zachęcimy do udziału w aqua aerobiku, czyli zajęciach fitness prowadzonych w wodzie. Trening dla seniora powinien być przystosowany do mobilności ciała, nie powinien obciążać stawów i być bezpieczny dla kręgosłupa. Należy jednak pamiętać, że na uprawianie sportu i rozwijanie pasji nigdy nie jest za późno. Udowodnimy to za pomocą naszych artykułów.

  Ludzie sportu

  W tej kategorii publikujemy także sylwetki osób związanych ze sportem – amatorów i zawodowców. Opisujemy historię najstarszej kulturystki świata, 104-letniego pływaka czy najszybszych wiekowych biegaczy. Zobaczycie, jak pasja może zmotywować i do czego dzięki niej zdolni są ludzie.

  Oprócz tego przeczytacie także o udziale najstarszych zawodników na mistrzostwach świata w różnych dziedzinach i przekonacie się, że wiek to tylko liczba.