Podróże

Emerytura to dobry moment, żeby odgrzebać swoje niezrealizowane marzenia. Być może wśród nich są podróże? Jeśli tak, to z pewnością w tej kategorii znajdziecie masę potrzebnych informacji. Zaczynając od tego jakie dokumenty mogą wam się przydać, jak wyrobić paszport itd. Przez ciekawe kierunki i miejsca, które warto zobaczyć, a na tym co spakować do walizki kończąc.

  Paszport i pieniądze na wyjazd

  Jak wyrobić paszport i ile nas to będzie kosztowało? Kto ma prawo do ulgi paszportowej? Jak korzystać z bankomatu w innym kraju? Jakie ulgi i zniżki przysługują seniorom? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w artykułach w tej kategorii

  Wczasy dla seniora – dokąd pojechać?

  Znajdziecie tu też opisy ciekawych miejsc i miast, dowiecie się czym może zaskoczyć was m.in. Mediolan, Barcelona, Paryż czy Honolulu i co warto zobaczyć w Lizbonie czy na Malcie.

  Znajdziecie tu ciekawy cykl „Senior na końcu świata”, z którego będziecie mogli dowiedzieć się nieco więcej o polityce, kulturze czy rozrywce danego kraju. Poznacie odpowiedzi na pytania „Jak żyje się seniorom w innych zakątkach świata? Czym się interesują? Co robią w wolnym czasie? Czym różnią się od seniorów z Polski?”.

  Publikujemy też informacje o ciekawych miejscach nieco bliżej niż te wymienione wcześniej. Jeśli nie macie pomysłu na majówkę – to nasze artykuły z pewnością mogą być dla was inspiracją.

  Tworzymy dla was także zestawienia najlepszych kierunków na wakacje, wyjazd zimą czy jesienią oraz pomysły na krótki wypoczynek weekendowy oraz tanie podróżowanie.

  Podpowiadamy gdzie szukać ofert, jak wyjechać na wakacje z biurem podróży i na co uważać przy podpisywaniu umowy a także co spakować do walizki. Przedstawiamy miejsca przyjazne seniorom oraz sylwetki miłośników podróżowania, którzy udowadniają, że wiek to tylko liczba.