Nowotwór

Czy rak od nowotworu czymś się różni? Okazuje się, że tak, chociaż większość osób używa tych określeń zamiennie. Różni je charakter zmian, które powodują. Rozróżniamy nowotwór złośliwy i łagodny. Ten drugi nie rozprzestrzenia się na inne organy i tkanki. Natomiast rak to zmiana złośliwa.

  Nowotwór - rodzaje

  Na przykład złośliwy rak skóry to czerniak. Jego zdolność do przerzutów jest bardzo duża. Zdiagnozowany wcześnie, rokuje dużą szansą wyleczenia. Tutaj znajdziecie informacje jak go rozpoznać.

  By w organizmie rozwinęła się choroba nowotworowa potrzebny jest toksyczny czynnik: chemiczny, promieniowy lub wirusowy. Drugi czynnik to geny. Niestety skłonność do zachorowanie można dziedziczyć.

  Nowotwory leczy się głównie za pomocą chemioterapii. Jednak niezwykle ważna jest wola życia oraz dieta w chorobie nowotworowej. Warto szukać wsparcia psychicznego w grupach, fundacjach i inicjatywach, takich jak różowa wstążka, związana z rakiem piersi u kobiet.

  Jak wygląda leczenie nowotworu i jakie są jego rodzaje? Jak opiekować się osobami dotkniętymi chorobą? W tym dziale staramy się przybliżyć ten temat.

  Dieta w chorobie nowotworowej

  Znajdziecie tu przydatne informacje dotyczące diety osób w chorobie nowotworowej i w trakcie leczenia – chemio lub radioterapii.