PORTAL DLA SENIORÓW
 

Nowotwór

Czy rak od nowotworu czymś się różni? Okazuje się, że tak, chociaż większość osób używa tych określeń zamiennie. Różni je charakter zmian, które powodują. Rozróżniamy nowotwór złośliwy i łagodny. Ten drugi nie rozprzestrzenia się na inne organy i tkanki. Natomiast rak to zmiana złośliwa.
  Najczęściej czytane

  Nowotwór - rodzaje

  Na przykład złośliwy rak skóry to czerniak. Jego zdolność do przerzutów jest bardzo duża. Zdiagnozowany wcześnie, rokuje dużą szansą wyleczenia. Tutaj znajdziecie informacje jak go rozpoznać.

  By w organizmie rozwinęła się choroba nowotworowa potrzebny jest toksyczny czynnik: chemiczny, promieniowy lub wirusowy. Drugi czynnik to geny. Niestety skłonność do zachorowanie można dziedziczyć.

  Nowotwory leczy się głównie za pomocą chemioterapii. Jednak niezwykle ważna jest wola życia oraz dieta w chorobie nowotworowej. Warto szukać wsparcia psychicznego w grupach, fundacjach i inicjatywach, takich jak różowa wstążka, związana z rakiem piersi u kobiet.

  Jak wygląda leczenie nowotworu i jakie są jego rodzaje? Jak opiekować się osobami dotkniętymi chorobą? W tym dziale staramy się przybliżyć ten temat.

  Dieta w chorobie nowotworowej

  Znajdziecie tu przydatne informacje dotyczące diety osób w chorobie nowotworowej i w trakcie leczenia – chemio lub radioterapii.