Mózg

Jak dbać o mózg, aby jak najdłużej był w dobrej kondycji? Jak go ćwiczyć i trenować co dzień? Wiesz, że mózg chce się uczyć w każdym wieku? Zobacz, co możesz mu zaproponować po pięćdziesiątce.
  Jak dbać o mózg, aby jak najdłużej był w dobrej kondycji? Jak go ćwiczyć i trenować co dzień? Wiesz, że Mózg chce się uczyć w każdym wieku? Zobacz, co możesz mu zaproponować po pięćdziesiątce! Na Cafesenior.pl znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o zdrowiu mózgu. Dowiesz się, jak ćwiczyć pamięć i koncentrację, jak relaksować mózg i dać mu odpocząć, kiedy tego potrzebuje.

  Problemy ze snem

  Jak wspomóc odpoczynek mózgu? Co zrobić kiedy dotykają nas problemy i zaburzenia snu? Dzięki artykułom zamieszczonym w tej kategorii poznasz przyczyny bezsenności i dowiesz się jak ją leczyć. Jeśli masz problemy ze snem znajdziesz tu z pewnością kilka sprawdzonych sposobów jak sobie pomóc.

  Choroby mózgu

  Postaramy się też przybliżyć najpopularniejsze choroby mózgu. Wyjaśnimy różnicę między demencją starczą a Alzheimerem. Niestety obie te choroby atakują mózg człowieka, najczęściej w podeszłym wieku. Trzeba dobrze poznać przyczyny i objawy demencji starczej, by zrozumieć przebieg i etapy tej podstępnej choroby. To samo dotyczy chorych na Alzheimera.

  Jak opiekować się osobami dotkniętymi chorobami mózgu? Jakie czekają nas wyzwania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszych artykułach.