Renta

Jesteś ciekaw ile wynosi najniższa renta w Polsce? Oczywiście zależy to od rodzaju świadczenia. W artykułach w tej kategorii postaramy się przedstawić poszczególne rodzaje rent i zasady ich wypłacania. Dzięki publikacjom możesz dowiedzieć się jak uzyskać dodatkowe świadczenia oraz jak ich nie stracić.

  Ile można dorobić do renty?

  Seniorzy są obecnie w trudnej sytuacji. Wypłacane świadczenia często są zbyt niskie, by mogli się za nie utrzymać. Jeśli jesteś na rencie, ale świadczenie jest niskie i chcesz wiedzieć, jak wygląda zależność renta, a praca znajdziesz tutaj potrzebne informacje. Rencista też może pracować. Zobacz, jakie warunki musisz spełnić i jakich zasad przestrzegać, by móc dorobić do renty i jej nie stracić.

  Renty rodzinne

  Renta rodzinna to świadczenie wypłacane członkom rodziny przez ZUS po śmierci rodzica, małżonka lub dziecka. Przedstawiamy zasady i warunki przyznawania rent rodzinnych. Z naszych artykułów dowiesz się, jak uzyskać rentę rodzinną oraz komu i w jakim przypadku ona przysługuje.

  Renta inwalidzka, chorobowa i z tytułu niezdolności do pracy

  Znajdziesz tu także informacje czym różni się renta inwalidzka, chorobowa, rodzinna, socjalna i z tytułu niezdolności do pracy. Sprawdzisz wysokość świadczeń, warunki przyznawania i możliwości podjęcia pracy zarobkowej na rencie.