Zęby i jama ustna

Zęby to wizytówka człowieka. Choć pełnią funkcję estetyczną, to przede wszystkim służą do rozdrabniania produktów spożywczych. O zęby należy dbać od najmłodszych lat, by cieszyć się zdrową jamą ustną, jak najdłużej.

  Jak dbać o zęby w sędziwym wieku? Jakich produktów używać i na co uważać aby zachować zdrowy uśmiech? W artykułach publikowanych w tym dziale staramy się odpowiedzieć na te pytania.

  Protezy zębowe

  Dbając o zdrowie i higienę jamy ustnej możemy cieszyć się własnymi zębami dłużej. Jednak w przypadku chorób lub wypadków, które niszczą zęby, stosuje się uzupełnienia braków za pomocą zębów porcelanowych lub akrylowych. Stomatologia estetyczna oraz protetyka stają się coraz bardziej popularne.

  Dla was opisaliśmy wszystkie rodzaje protez zębowych, tłumaczymy z czego są wykonane, jak się je mocuje i jak czyści i o nie dba. Wymieniamy też wady i zalety każdej z protez, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać wyboru odpowiedniego dla was uzupełnienia.

  Jama ustna – choroby

  Poruszamy też tematykę chorób zębów i jamy ustnej jak zapalenie dziąseł, paradontoza czy zapalenie jamy ustnej. Część z nich powstaje na skutek niewłaściwej higieny jamy ustnej oraz protez zębowych. Z naszych artykułów dowiesz się jak dbać o higienę protez i sztucznych zębów, aby uniknąć komplikacji.