PORTAL DLA SENIORÓW
 

Badania i interpretacja wyników

Badania medyczne to podstawowy element diagnostyki. Wykonywane systematycznie pozwalają na wczesne wykrycie chorób, a co za tym idzie także łatwiejsze ich wyleczenie. Jak trzymać rękę na pulsie i kontrolować stan swojego zdrowia?

Badania profilaktyczne

Z wiekiem wzrasta ryzyko pewnych chorób i schorzeń, dlatego na część badań powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i nawet jeśli nie zauważamy niczego niepokojącego i nie męczą nas żadne dolegliwości wykonać badania profilaktyczne.

O jakich badaniach warto pamiętać po 40-tce i 50-tce?

W tym wieku mogą pojawiać się pierwsze oznaki chorób oczu. Bardziej podatne na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników stają się zęby. Dodatkowo warto skontrolować układ oddechowy – szczególnie dotyczy to osób palących papierosy.

Po 50 roku życia odczuwalny może być także spadek poziomu hormonów, kobiety są wtedy też bardziej narażone na choroby tarczycy i mogą mieć problemy z poziomem cukru i cholesterolem.

W artykułach w tej kategorii znajdziecie wskazówki dotyczące konkretnych badań, które warto wykonywać regularnie. Podpowiemy do jakiego lekarza się udać, wyjaśnimy dlaczego trzeba systematycznie badać swoje serce.

Dowiecie się też jak postępować ze skierowaniami na badania krwi czy do dermatologa oraz ile jest ważne skierowanie do specjalisty.