Profilaktyka

Profilaktyka to wszelkie działania, których celem jest zapobieganie bądź opóźnianie niekorzystnych procesów zachodzących w organizmie oraz chorób czy schorzeń.

  Badania profilaktyczne

  Z upływem czasu stajemy się bardziej podatni na część schorzeń. Po 50-tce czy 60-tce musimy zwracać więcej uwagi na swoje ciało i obserwować je. Warto także systematycznie poddawać się badaniom profilaktycznym takim jak mammografia, badanie wzroku czy słuchu.

  W tej kategorii przeczytasz o tym, jakie badania warto wykonywać w określonym wieku a także dokąd udać się po skierowanie.

  Zdrowe odżywianie

  Profilaktyka zdrowotna to nie tylko wizyty lekarskie, badania i kontrola zdrowia. To także odpowiednia dieta bogata w witaminy. Zdrowe odżywianie ma wpływ nie tylko na kondycję naszych kości, stawów i mięśni, oddziałuje także na nasze samopoczucie i wzmacnianie odporności.

  Jakie produkty włączyć do diety, a z których zrezygnować aby uchronić się np. przed miażdżycą, czy wysokim cholesterolem? Jak wzmocnić stawy i kości? Które witamy będą miały dobroczynny wpływ na nasz wzrok i gdzie je znaleźć?

  Jakie sporty uprawiać i jak zmienić codzienne przyzwyczajenia aby zadbać o świetną kondycję naszego mózgu?

  W tym dziale staramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.