Opieka nad osobami starszymi

Temat opieki nad osobami starszymi jest bardzo szeroki. Nie zawsze jest to opieka nad członkiem rodziny. Osoby w sędziwym wieku mogą liczyć także na opiekę w prywatnych lub publicznych domach opieki. Ze względu na starzejące się społeczeństwo coraz popularniejszy staje się również zawód: opiekun osób starszych. Jak w Polsce wygląda opieka nad osobą starszą? Zapoznaj się ze wskazówkami oraz poradami prawnymi, które przygotowaliśmy w tym dziale.

Opieka paliatywna i hospicjum domowe

Wyjaśnimy tu też co to jest hospicjum domowe i czym się różni opieka paliatywna świadczona w domu, od tej udzielanej w warunkach ambulatoryjnej. Poznasz różne formy pomocy, sposoby leczenia i opieki nad osobami starszymi.

Opiszemy choroby, z którymi trzeba będzie się zmierzyć opiekując się seniorem – takie jak nietrzymanie moczu, odleżyny czy demencja starcza, ale też zasady żywienia czy zmiany opatrunków pooperacyjnych.

Zasiłek opiekuńczy na osobę starszą

Z artykułów dowiesz się także czym jest i jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na osobę starszą oraz kto może się o niego starać i jakie warunki należy spełnić.