Historia i tradycje

Kultura to obszerny termin, który określa dorobek materialny i duchowy społeczeństw, to ogół wytworów także tych duchowych i symbolicznych. Ogromną rolę odgrywa w tym miejscu historia i tradycja.

  Tradycje w Polsce

  W Polsce niezwykle ważne są tradycje bożonarodzeniowe i wielkanocne. Przy wspólnym stole czujemy magię świąt. To znakomita okazja do spotkania się z rodziną, zadumy oraz refleksji.

  W naszych artykułach staramy się przybliżyć naszym czytelnikom nie tylko temat Świąt Bożego Narodzenia. Opowiadamy skąd wzięła się tradycja Mikołajek czy Walentynek.

  Znajdziecie tu życzenia na różne okazje, a także pomysły na ręcznie robione prezenty lub świąteczne ozdoby – jak bombki na szydełku czy ażurowe pisanki.

  Historia kraju i świata

  Oprócz tego opowiemy Wam ciekawe historie z kraju i ze świata. Przybliżymy sylwetki ważnych osób, które odegrały kluczowe role w rozwoju edukacji, nauki czy medycyny.

  Przekażemy także ciekawostki pojawienia się produktów, których codziennie używamy oraz miejsc, do których warto pojechać, aby poznać tradycję innych kultur.