Kultura

Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Lubisz literaturę, sztukę, teatr, film i muzykę? W dziale Kultura znajdziesz ciekawe informacje o wydarzeniach kulturalnych i gwiazdach oraz przeczytasz ciekawe wywiady.

Kultura i rozrywka dla seniora

Interesuje Cię szeroko pojęta kultura, czyli film, literatura, sztuka, teatr lub muzyka? Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi, kinowymi i teatralnymi premierami, koncertami oraz wystawami w galeriach sztuki. Sprawdź, co słychać na polskich i zagranicznych festiwalach. Jaką książkę warto przeczytać. W naszym serwisie prezentujemy nie tylko nowości. Znajdziesz u nas również największe polskie i światowe dzieła sprzed lat. Na CafeSenior.pl dowiesz się co nowego i wyjątkowego dzieje się w świecie kultury.

Filmy, kino, seriale, teatr – co warto obejrzeć?

Nie wiesz na jaki film pójść do kina, a co warto obejrzeć w telewizji? U nas znajdziesz opisy kinowych premier, filmów nagradzanych na festiwalach, ale również sentymentalne podróże do starszych filmowych produkcjach oraz niezapomnianych serialach. Piszemy o nowościach, ale powracamy również do klasyki polskiego i światowego kina. Przybliżamy sylwetki znanych aktorów, reżyserów oraz innych ludzi kina i teatru.

Wybierasz się do kina lub teatru? Nie zapominaj o ulgach i promocjach dla seniorów. Zanim kupisz bilet, sprawdź, czy konkretne kino, teatr lub opera nie mają w swojej ofercie specjalnych zniżek dla seniorów lub nie organizują darmowych pokazów.

Muzyka łagodzi obyczaje

Jesteś wielbicielem muzyki? Sprawdź, co słychać na polskim i zagranicznym rynku muzycznym. Jakie płyty są godne uwagi. Interesuje Cię muzyka klasyczna, piosenka autorska, a może jesteś fanem rocka? Zobacz jacy artyści występują w Twoim mieście i najbliższej okolicy, śledź koncerty dla seniorów oraz oferty koncertowe ze zniżkami dla seniorów.

A może sam masz ochotę zaprezentować swoje umiejętności wokalne na scenie? Koniecznie zapoznaj się z ofertami domów kultury, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. W wielu miastach działają tzw. kluby seniora, w których można rozwijać liczne pasje oraz organizowane są specjalne festiwale zwane np. Senioraliami.

Książki, które warto przeczytać

Jeśli kochasz literaturę, to koniecznie sprawdź w naszym serwisie, aktualności ze świata książek. Polecamy zarówno klasykę, beletrystykę, jak i kryminały, wywiady, czy biografie. Książki na dłuższe i krótsze wieczory. Doradzamy, jak uporządkować swoją biblioteczkę, gdzie w Internecie publikowane są darmowe tytuły, czy jak napisać własną książkę. Prezentujemy sylwetki pisarzy i wywiady z autorami książek. Podpowiadamy, jak wybrać dobry czytnik ebooków, jeśli w Twojej biblioteczce brakuje już miejsca lub masz problem z małą czcionką w drukowanych wydawnictwach.

Recenzje i wywiady z gwiazdami

Przypominamy sylwetki ludzi kultury i rozmawiamy z gwiazdami Waszej młodości. Czekają na Was wywiady z aktorami, piosenkarzami i najlepszymi pisarzami. Dowiedzcie się, co porabiają znani i lubiani bohaterowie tamtych lat. Nie zabraknie też współczesnych bohaterów pierwszych stron gazet, a także blogerów, którzy tworzą wpisy o seniorach i dla seniorów.

Muzea czekają na seniorów

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki to nie możesz przejść obojętnie obok oferty galerii i muzeów w Twojej okolicy. Muzeum to nie tylko stałe i cykliczne wystawy, ale również liczne wydarzenia towarzyszące wernisażom, imprezy o konkretnej tematyce, czy wykłady oraz warsztaty. Wśród bogatych ofert wydarzeń kulturalnych w muzeach znajdują się również takie dedykowane seniorom. Na wszystkie inne w większości placówek muzealnych seniorzy mogą otrzymać spore zniżki.

Jeśli jednak nie chcesz ruszać się z domu, w naszym serwisie znajdziesz informacje o nietypowych, bo wirtualnych muzeach, które będziesz mógł zwiedzić nie ruszając się z fotela.

Historia i tradycja

Historia to nasze narodowe dziedzictwo, dlatego piszemy o najważniejszych wydarzeniach, obchodzimy rocznice i święta, kultywujemy polskie tradycje i przedstawiamy światowe obyczaje.