PORTAL DLA SENIORÓW
 

Komputer dla seniora

Szukając odpowiedniego komputera dla seniora często zadajemy sobie pytanie czy wybrać komputer stacjonarny, laptopa, a może wystarczy tablet? Na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę? Wszystko zależy od tego do czego ów komputer będzie wykorzystywany. Komputer dla seniora nie będzie się specjalnie różnił od komputera dla wnuczka, chyba że wnuczek jest zapalonym graczem gier komputerowych, a babcia lub dziadek potrzebują sprawdzić maila, poczytać wiadomości i obejrzeć zdjęcia. Jeśli użytkownik komputera faktycznie potrzebuje go do bardziej wymagających gier, czy obsługi zaawansowanych programów graficznych, to w sprzęt będzie trzeba zainwestować więcej pieniędzy, niż w komputer wykorzystywany przede wszystkim do serfowania po Internecie i obsługi przeglądarki zdjęć. W takim przypadku dobrze sprawdzi się niedrogi laptop dla seniora, bowiem podzespoły komputera spełnią swoje zadanie, a sam komputer nie zajmie dużo miejsca. Wielu seniorów broni się jednak przed zakupem komputera z obawy przed tym, że i tak nie będą potrafili z niego korzystać. I w tym przypadku, strach ma jedynie wielkie oczy, bowiem obsługa współczesnych systemów komputerowych nie różni się specjalnie od obsługi wymienionych wyżej smartfonów. Wszystko jest proste i intuicyjne. Jeśli jednak obsługa komputera na pierwszy rzut oka Cię przerasta, a dookoła próżno szukać wsparcia, zawsze można skorzystać z kursów komputerowych dla seniorów. To dla wielu osób często pierwsza okazja do kontaktu z komputerem i jednocześnie pierwszy krok przed wizytą w sklepie.

  Komputer dla seniora

  Jak wybrać odpowiedni komputer dla seniora? Możliwości jest wiele, możemy wybrać:

  • komputer stacjonarny,
  • laptop,
  • lub tablet.

  Warto przeanalizować wszystkie opcje i sprawdzić wady i zalety każdej z nich. Na co zwrócić uwagę? W przypadku seniora znaczenie ma m.in. klawiatura oraz jakość wyświetlacza czy monitora. Trzeba też pochylić się nad rozmiarem ekranu, wielkością przycisków i danymi technicznymi.

  Jeśli jesteś seniorem i dopiero rozpoczynasz swoją drogę z komputerem, dobrym rozwiązaniem może okazać się kurs komputerowy dla seniorów. To specjalne szkolenie, na którym krok po kroku poznasz możliwości, z których będziesz później korzystać.

  Nowe technologie dla seniora

  Artykuły, które zamieściliśmy w tym dziale pomogą Ci odkryć nowe technologie. Dowiesz się co oznaczają poszczególne skróty Internetowe, co to są emotikony i co wyrażają, jak działają skróty klawiaturowe i które warto zapamiętać. Z nami komputer nie będzie miał przed Tobą tajemnic.