PORTAL DLA SENIORÓW
 

Przyciski:

lpaktywnyURLtreść
1
2
3
 

Zdrowie intymne seniorów

Zdrowie intymne to nie może być temat tabu. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy o tym rozmawiać, a przynajmniej czytać.

Życie intymne

Miłość i związki

Seks

Zdrowie intymne seniorów

Zdrowie intymne to nie może być temat tabu. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy o tym rozmawiać, a przynajmniej czytać.

Suchość i świąd pochwy

Menopauzę przechodzi każda kobieta, a andropauza jest zauważalna u wielu mężczyzn. Jeśli będziemy ignorować część objawów mogą się one przerodzić w problemy zdrowotne.

Jak radzić sobie z suchością pochwy podczas klimakterium? O czym może świadczyć świąd pochwy? Jak dbać w tym okresie o higienę i jak wspomóc się w łóżku z partnerem?

Problemy z erekcją

Brak odczuwania podniecenia, spadek pożądania seksualnego i obniżenie zadowolenia z życia seksualnego mogą prowadzić do stanów depresyjnych. W połączeniu z problemami z erekcją mogą skutecznie zniechęcić seniorów do inicjowania zbliżeń.

CafeSenior.pl nie boi się poruszać trudnych, a nawet wstydliwych tematów związanych ze zdrowiem intymnym. Dlatego w tej kategorii znajdziecie artykuły, które pomogą Wam odnaleźć się w tych sytuacjach.

Nietrzymanie moczu u osób starszych

Wstydliwą i jednocześnie tworzącą duży dyskomfort jest dolegliwość nietrzymania moczu. NTM częściej dotyka kobiet i może pojawić się już w okresie menopauzy lub w późniejszych latach życia.

To dolegliwość, która na pewno obniża jakość życia, ale nie musi wykluczać nas z codziennego i towarzyskiego życia. Dlatego warto wiedzieć czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na nietrzymanie moczu i jak wygląda leczenie tego schorzenia.