Serce

Serce to najważniejszy element układu krążenia. Pompuje i rozprowadza krew po organizmie. Na minutę wykonuje 60 – 80 uderzeń, pompując w tym czasie 5 litrów krwi. Serce jest jednym z najbardziej obciążonych organów człowieka. Jak o nie dbać by służyło nam sprawnie przez całe życie?

  Choroby układu krążenia

  Choroby układu krążenia to groźne przypadłości. Na ich rozwój ma wpływ przede wszystkim sposób odżywiania oraz styl życia. Do najczęstszych chorób serca należą: zawał serca, wady serca, zaburzenia rytmu serca, zapalenie mięśnia sercowego, choroba wieńcowa.

  Przyczynia się do tego zła dieta, brak aktywności fizycznej i dużo stresu. Jak zbilansować dietę, aby była wspomagająca dla naszego serca? W odpowiedzi na to pytanie z pewnością pomogą ci artykuły opublikowane w tej kategorii.

  Opisujemy zasady kontrolowania ciśnienia krwi, podpowiadamy jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz oraz opisujemy ćwiczenia dobre dla serca.

  Dieta przy nadciśnieniu

  Co jeść, by mieć zdrowe serce, na czym polega dieta kardiologiczna i co powinna zawierać dieta dla nadciśnieniowców? Jaki składnik diety Japończyków pozwala im dożyć do sędziwego wieku bez chorób układu krążenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym serwisie.