Informacje dla seniora

W aktualnościach serwisu CafeSenior.pl czekają na Ciebie informacje wyselekcjonowane specjalnie dla seniorów. Poznasz ciekawe historie z kraju i ze świata i przeczytasz najważniejsze wiadomości.

Informacje dla seniora

Jesteś ciekawy świata i interesujesz się wszystkim co Cię otacza? W aktualnościach serwisu CafeSenior.pl czekają na Ciebie informacje wyselekcjonowane specjalnie dla seniorów. Dowiedz się, co nowego wydarzyło się na świecie, co dzieje się w Polsce, a jakie lokalne informacje są najważniejsze w Twoim mieście. Masz dużo czasu wolnego, lubisz aktywnie spędzać czas, a może nie masz jeszcze pomysłu na to jak wykorzystać wolne chwile? Znajdź pomysły i porady dla aktywnych seniorów. Rozwijaj się i miło spędź jesień życia.

Wiadomości dla seniorów z kraju i ze świata

Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata na CafeSenior.pl to szeroki wachlarz informacji z różnych dziedzin. W jednym miejscu znajdziesz wszystko o seniorach i dla seniorów. Interesuje nas polityka, wydarzenia krajowe i zagraniczne, kultura i sztuka, religia, rozrywka, sport, a przede wszystkim ludzie i ich historie. Sprawdź ciekawe i aktualne wiadomości z kraju dla seniora. Dowiedz się, jak żyją Twoi rówieśnicy w Polsce i na całym świecie. Bądź na bieżąco, poznaj lepiej swoje otoczenie i społeczeństwo. Na naszym portalu dla seniorów prezentujemy liczne wyniki badań i raporty społeczne dotyczące osób starszych. Poruszamy ważne tematy społeczne, informujemy o aktualnych wydarzeniach, organizujemy konkursy z nagrodami, świętujemy urodziny znanych osób po 60-tce. Przedstawiamy sylwetki sławnych seniorów, publikujemy wywiady i reportaże.

Porady dla seniora

Niezależnie od tego czy interesuje Cię tematyka zdrowia i urody, aktywności fizycznej, diet i przepisów kulinarnych, czy może poszukujesz tanich wczasów dla seniora nad morzem bądź w górach, możesz mieć pewność że z każdym tematem jesteśmy na bieżąco. Na portalu CafeSenior.pl znajdziesz również porady prawne, finansowe, aktualności w zakresu refundacji czy ubezpieczeń. Jeśli z kolei nie chcesz jeszcze kończyć ścieżki zawodowej kariery i poszukujesz pracy, zachęcamy do lektury artykułów dotyczących pracy dla seniora. W serwisie CafeSenior.pl wszystkie te informacje zbieramy w jednym miejscu i serwujemy w przystępny sposób.

Praca i szkolenia dla seniora

Jesteś już na emeryturze, ale brakuje Ci aktywności zawodowej? Sprawdź, jakie oferty pracy dla seniorów dostępne są na polskim rynku. Gdzie szukać i jak znaleźć interesujące propozycje pracy, jak aplikować i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? A może masz ochotę zmienić branżę i spełniać swoje pasje, na które wcześniej brakowało czasu? Pamiętaj, że na naukę nigdy nie jest za późno i zapoznaj się z szeroką ofertą szkoleń, warsztatów i zajęć dedykowanych osobom po 60. roku życia.

Bądź aktywny z programem i kartą dla seniora

Sprawdź, co mają do zaoferowania specjalnie programy lojalnościowe stworzone dla seniorów, w tym karty dla seniorów i emerytów. Szukasz aktywności stworzonej specjalnie dla siebie, a może wiesz już co dla Ciebie będzie najlepsze, ale szukasz interesujących zniżek, ulg, czy promocji. Programy lojalnościowe dla seniorów pozwalają osobom starszym korzystać z wielu usług w swoich miejscowościach po obniżonych cenach albo wręcz za darmo. Warto pamiętać o tym, że karta dla seniora zapewnia zniżki w wielu obszarach, począwszy od usług medycznych, poprzez aktywności sportowe, kulturalne, wypoczynek, usługi kosmetyczne, po porady prawne. Promocjami kuszą centra medyczne, ośrodki sportowo-rekreacyjne, czy wypoczynkowe, kina, teatry, domy kultury, ale również restauracje, księgarnie, fryzjerzy, salony urody, czy kancelarie prawne. Sprawdź, jak otrzymać kartę seniora, gdzie można ją wyrobić i na jakie ulgi możesz liczyć w swoim mieście.

Sprawdź, co oferują kluby seniora

Jeśli brakuje Ci towarzystwa rówieśników, poczytaj o specjalnych klubach dla seniora. To miejsca najczęściej tworzone dla seniorów, przez samych seniorów. A co najważniejsze działające lokalnie, w konkretnych dzielnicach i na osiedlach. Co daje przynależność do klubu seniora? Przede wszystkim czas spędzany w miłym towarzystwie, wspólne aktywności, w tym ćwiczenia fizyczne, rozwijanie pasji, uczestniczenie w różnego rodzaju wydarzeniach, czy wspólne organizowanie imprez okolicznościowych. Stań się członkiem naszej społeczności i bądź na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Dołącz do CafeSenior.pl.