Seks

Seks dla osób starszych wcale nie musi być tematem tabu. Choć mogą pojawiać się pewne przeszkody i niedogodności w życiu intymnym nie ma problemu, z którym nie można sobie poradzić. Choć seniorzy często zmagają się z andropauzą, a seniorki z menopauzą, wcale nie oznacza, że nie można cieszyć się seksem na emeryturze. Szczególnie w tym warto postawić na bliskość i zaufanie i cieszyć się ze wspólnych chwil.

  Andropauza

  Spadek libido u seniora, to nie jest rzadkie zjawisko. Najczęściej spowodowane jest objawami menopauzy lub andropauzy. Jak radzić sobie z brakiem ochoty na seks, czyli spadkiem libido i jak pielęgnować życie seksualne, tak ważne w związku?

  W tym dziale podpowiemy jak leczyć zaburzenia erekcji i jak wspomóc swoją potencję.

  Menopauza

  U kobiet po 50-tce mogą pojawić się pierwsze objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, duszności i zanik miesiączki. Objawy przekwitania, czyli klimakterium dają się we znaki większości kobiet.

  Zaburzają nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale mogą mieć wpływ także na życie seksualny. Szczególnie jeśli pojawi się związana z przebiegiem menopauzy – suchość pochwy. Jak sobie z nią radzić?

  Jak sprawić by seks po kilkudziesięciu latach wspólnego życia dalej sprawiał nam przyjemność i zaskakiwał? W tym dziale spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.