Prawo rodzinne, spadkowe i emerytalne

W tej kategorii znajdziesz artykuły z zakresu prawa rodzinnego oraz cywilnego. Publikujemy też krótkie porady prawne dotyczące codziennych spraw.

Prawo spadkowe

Z naszych artykułów dowiesz się wiele na temat podatków, testamentu i dziedziczenia. Jeśli interesują cię kwestie prawa spadkowego tutaj sprawdzisz czym różni się dziedziczenie ustawowe od dziedziczenia testamentowego. A także co zrobić, by uniknąć dziedziczenia długów.

Wytłumaczymy i opiszemy takie pojęcia, takie jak: zachowek, podatek od spadku, dyspozycja na wypadek śmierci czy odrzucenie spadku. Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest prawo do zachowku, a czym spadek z dobrodziejstwem inwentarza dowiesz się tego z naszych publikacji.

Darowizna pieniężna i darowizna nieruchomości

Podpowiemy jak prawidłowo przekazać darowiznę dla dziecka lub wnuka i jak powinno przebiegać zgłoszenie darowizny. Znajdziesz tu także porady co zrobić, by nie ponieść kosztów i nie płacić podatku od darowizn i spadku.

Nie daj się oszukać

Poradzimy, jak się zachować, by nie dać się oszukać we własnym domu. Dowiesz się wszystkiego o metodzie na wnuczka czy metodzie na policjanta. Poradzimy także co zrobić jeśli zdarzy ci się podpisać niechcianą umowę zakupu podczas spotkania sprzedażowego i podpowiemy, jak rozwiązać umowę, by nie ponieść przykrych konsekwencji.