Miłość i związki

Z wiekiem dojrzewa także miłość. Budowana przez lata, teraz opiera się na wspólnym zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i wypracowanym partnerstwie. Bliskość z partnerem, rozmowy i seks mogą uchronić seniorów przed złym samopoczuciem, spadkami nastrojów, a nawet depresją.

  Rocznice ślubu

  Szczęśliwcy, którzy mogą liczyć kolejne rocznice ślubu w tym dziale dowiedzą się skąd wzięły się nazwy poszczególnych z nich, podpowiemy co kupić żonie lub mężowi na rocznicę ślubu oraz opowiemy o medalu przyznawanym za 50 lat pożycia małżeńskiego.

  Żałoba po śmierci bliskiej osoby

  Jesień życia to niestety nie tylko ten szczęśliwy czas, kiedy dzieci są odchowane i mamy wreszcie trochę czasu dla siebie. Z wiekiem musimy się pogodzić także z tym co nieuchronne. Śmierć męża lub żony uważana jest przez psychologów za jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Jak sobie poradzić ze stratą małżonka?

  Znajdziecie tu artykuły, w których postaramy się wam pomóc w trudnej sytuacji.

  Raporty – miłość i związki seniorów w Polsce

  Przygotowaliśmy dla Was także raporty, oparte na oficjalnych danych, dotyczące m.in. zawieranych małżeństw po 50-tce w naszym kraju, wskaźnika rozwodów czy artykuły o kryzysie wieku średniego.