Pogrzeb

Utrata bliskiej osoby to trudny czas, nie tylko ze względów obciążeń psychicznych i żałoby, którą każdy przechodzi indywidualnie. To także moment, w którym należy zająć się wszelkimi formalnościami, dokumentami i kwestiami organizacyjnymi.

  Ostatnie pożegnanie zmarłego

  W tej kategorii znajdziecie artykuły, które pomogą wam w przygotowaniach. Szukamy odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji pogrzebu: jak powinno wyglądać ostatnie pożegnanie zmarłego, jak napisać laudację i jak powinna przebiegać taka mowa pożegnalna na pogrzebie.

  Wyjaśniamy czym jest epitafium i co powinno znaleźć się na nagrobku. A także, jakie wybrać wiązanki na cmentarz.

  Akt zgonu i karta zgonu

  Wskazujemy też, jak poradzić sobie z formalnościami po utracie bliskiej osoby. Znajdziesz tutaj informacje odnośnie tego gdzie, jak i kiedy można uzyskać akt zgonu i kartę zgonu czy jak napisać nekrolog.

  Pogrzeb tradycyjny, kremacja czy świecki?

  Jeśli zastanawiasz się czym się charakteryzują poszczególne rodzaje pochówku, jak przebiega i ile kosztuje pogrzeb tradycyjny (katolicki), a ile pogrzeb świecki czy kremacja zwłok tutaj też znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

  Opieka nad grobami

  Po śmierci zmarłego chcemy dbać o jego grób, pielęgnując tym samym pamięć o nim. Publikujemy również materiały o tym, na jaki nagrobek czy pomnik cmentarny się zdecydować, aby jak najdłużej zachował trwałość, podpowiadamy też jak czyścić i sprzątać groby, by zachowały się w dobrym stanie przez wiele lat.