Dokumenty

Wymogi prawne dotyczące dokumentów to dla Ciebie czarna magia? Postaramy się Ci pomóc. W tej kategorii znajdziesz poradniki i informacje dotyczące tego jakie dokumenty należy wypełnić i jak przy wnioskach, podaniach i załatwianiu spraw urzędowych. Dowiesz się także ile ważne są skierowania na badania i jak je uzyskać.

    Testament i dziedziczenie

    Nie wiesz jak napisać testament? Zastanawiasz się czy dokument będzie miał moc prawną? W tej kategorii znajdziesz wzór i różne rodzaje testamentów. Podpowiemy Ci jak go napisać, aby był trudny do podważenia.

    Chcesz przyjąć lub zrzec się spadku? Nie wiesz jak przebiega proces i gdzie składa się potrzebne dokumenty? Podpowiemy Ci jak napisać wnioski i gdzie się z nimi udać, a także jak zabezpieczyć się przed dziedziczeniem długów.

    Dokumenty w podróży

    Jeśli wybierasz się w podróż lub ją planujesz dokumenty to podstawa. Jakie dokumenty przydadzą Ci się za granicą. Gdzie można złożyć wniosek o paszport i ile będzie to kosztowało? Ile trzeba czekać na wydanie dokumentu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz właśnie w tej kategorii.