Telefon Zaufania dla seniorów

Jesteś przygnębiony i nie widzisz sensu życia? Przerasta cię codzienność? Możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Seniorów.

Współczesny świat wraz ze swoim pośpiechem, natłokiem informacji, presją oczekiwań i codziennych problemów sprawia, że wszyscy czujemy się coraz bardziej zagubieni, przygnębieni i pozbawieni energii. Nie zawsze możemy liczyć na wsparcie najbliższych, nie chcemy ich też obarczać swoimi zmartwieniami czy niepokojami. Zamykamy się w sobie, tracąc radość życia. Może jednak warto porozmawiać z kimś, kto może nam pomóc?

„Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę” – to motto warszawskiego Telefonu Zaufania dla osób starszych.

Numer tego telefonu to 22 635 09 54.

Telefon Zaufania jest szczególnie adresowany do osób starszych, samotnych, potrzebujących wsparcia psychologicznego. Ma przeciwdziałać izolacji społecznej osób starszych, a jednocześnie pełnić funkcję informacyjną i doradczą. – Zdajemy sobie sprawę, że znaczna część rozmów dotyczyć będzie porad i informacji - co?, gdzie?, kiedy?, co jest niesłychanie ważne dla ludzi starszych często nieorientujących się w realiach szybko zmieniającego się życia i możliwościach, z których mogą korzystać – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor ds. projektów i promocji Stowarzyszenia „Mali bracia Ubogich”.

Telefon Zaufania służy również aktywizacji osób starszych, informuje o bieżącej działalności organizacji seniorskich i organizacji realizujących projekty dla seniorów.

Telefon działa:            

poniedziałki 17.00-20.00
wtorki 9.00-12.00
środy i czwartki 17.00-20.00

We środy w godz. 14.00-16.00 udzielane jest wsparcie dotyczące choroby Alzheimera.

Partnerem merytorycznym Telefonu Zaufania dla osób starszych są eksperci Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Czytaj też:

Czytaj również
Powiązane artykuły
Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie?
Smartfon
Ciekawe aplikacje mobilne dla seniorów
Telefon dla seniora – na co należy zwrócić uwagę
Na co zwracać uwagę, wybierając telefon dla seniora?
sieć-komórkowa-dla-seniora
Jaką sieć komórkową wybrać dla seniora?