Trenuj mózg!

Mózg to centrum dowodzenia całego organizmu, steruje każdą naszą aktywnością od najdrobniejszego grymasu po rozwiązanie trudnego zadania matematycznego.

Bywa że wraz z zakończeniem aktywności zawodowej brak wytężonej pracy umysłowej wpływa na pogorszenie pracy mózgu. Człowiek staje się „rozleniwiony”, wolny czas spędzony przed telewizorem sprzyja pogorszeniu pamięci i koncentracji. Mózg potrzebuje ciągłej stymulacji, musi być pobudzany do pracy.

Ćwiczyć mózg można na wiele sposobów: grać w gry logiczne, rozwiązywać krzyżówki, układać puzzle czy grać w karty. Wskazane są wszelkie aktywności, które angażują procesy takie jak pamięć, uwaga czy logika. Nasz umysł potrzebuje ciągłej aktywności.

Są takie obszary działalności mózgu, do których trudno dotrzeć samemu. Aby je aktywizować, niezbędne są specjalne ćwiczenia przygotowane przez profesjonalistów zajmujących się neuronauką. Na tę właśnie potrzebę odpowiada Neurogra.

Co to jest Neurogra?

Neurogra.pl to serwis oferujący gry opracowane przez neurokognitywistów w celu poprawy i rozwijania poszczególnych umiejętności umysłowych. Jest to miejsce dla osób, które szukają narzędzi potrzebnych do rozwoju własnego intelektu. Dzięki grom dla mózgu, pogrupowanym w programy treningowe dostosowane do różnych odbiorców w zależności od wieku, zainteresowań i przeważającej aktywności, zapewnia każdemu odpowiedni fitness mózgu w zakresie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia oraz szybkości. Gry dostępne w serwisie dostosowują się do poziomu użytkownika, biorąc pod uwagę jego postępy. Każdy gracz może trenować, kiedy tylko ma czas, chęci i zapał. Użytkownik może śledzić własne postępy, aby modyfikować treningi zgodnie z potrzebami czy upodobaniami.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Nie należy zapominać, że tylko ciągła aktywność mózgu zapewnia mu długą sprawność i prawidłowy rozwój, więc dbanie o jego różnorodną stymulację odgrywa kluczową rolę. Nie bez powodu mówi się, że trening czyni mistrza. Ćwiczą muzycy, aktorzy, sportowcy i wszyscy ci, którzy dbają o zdrowie, kondycję i wygląd. Aby zachować sprawny mózg na lata, trzeba mu zapewnić odpowiedni trening. Zwiększona aktywność mózgu powoduje, że działa on lepiej, neurony zmuszane do wysiłku reagują szybciej i łatwiej. Mózg, pracując, rozwija się, wiec trening umysłu się opłaca. Atutem treningów na Neurogrze jest to, iż są łatwe i przyjemne w korzystaniu, przy czym zapewniają systematyczność, co jest niezwykle ważne dla ich skuteczności.

Więcej z kategorii Umysł
Przeczytaj artykuł
Czy zły cholesterol może być przyczyną wczesnego Alzheimera?
Młoda kobieta pocieszająca starszą kobietę
Przeczytaj artykuł
Choroba Alzheimera – jak rozwija się demencja?
Przeczytaj artykuł
Jak emocje wpływają na pamięć?
Powiązane artykuły
Co to ja chciałem…? Zapomnij o zapominaniu!
Alzheimera będzie można pokonać ultradźwiękami?
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Alzheimera można wykryć tanio i szybko. Metoda wrocławskich naukowców

Czym jest long covid? 😷
Trwa nawet do 12 tygodni 🤧