Jakie kolory zasłon będą na topie w tym sezonie?

Według Instytutu Pantone kolorem roku 2020 jest Classic Blue. Towarzyszą mu tzw. kolory ziemi. Sprawdziliśmy, czy wybór Instytutu przekłada się na modne kolory zasłon.
Jakie kolory zasłon będą na topie w tym sezonie
Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Klasyczny błękit – czy i w jakich wnętrzach się sprawdzi

Kolor roku jest odzwierciedleniem trendów panujących w modzie, sztuce, ale też komunikacji społecznej. Nie bez powodu w tym roku we wnętrzach króluje klasyczny błękit. Wprowadza on spokój i harmonię, pozwala odpocząć, oderwać myśli od pracy, zwolnić tempo życia. Jest tym, czego często bardzo nam brakuje. Nie ma więc się co dziwić, że błękit chętnie wpuszczamy do naszych domów, także przy aranżowaniu dekoracji okiennych.

Błękitne zasłony dobrze sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach. Będą idealne do kuchni i sypialni. To kolor na tyle uniwersalny, że da się go wykorzystać w pomieszczeniach urządzonych w bardzo różnych stylach, zarówno tych minimalistycznych, jak i stawiających na obfite i różnorodne dekoracje. Na pewno sprawdzi się w stylu marynistycznym, ale też angielskim, industrialnym lub glamour.

Kolory ziemi na zasłonach – jak często je zobaczymy

Klasyczny błękit, mimo całej swojej urody, nie każdemu może pasować. To kolor zaliczany do grona chłodnych. Jeśli wolimy wnętrza urządzone ciepło i przytulnie, lepiej sprawdzą się odcienie ciepłego beżu, rudości i brązu. Tu właśnie do głosu dochodzą osławione kolory ziemi. Szczególnie odcienie beżu będą często widywane na salonach, zwłaszcza tych w stylu eko. Sam styl w ostatnim czasie jest bardzo modny. To kolejny dowód na to, że odchodzimy od zimnych, nowoczesnych rozwiązań i skłaniamy się ku temu, co dobrze znamy i co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Zasłony w odcieniach kolorów ziemi sprawdzą się między innymi we wnętrzach w stylu urban jungle, New York, industrialnym, rustykalnym lub francuskim.

Warto pamiętać, że do kolorów ziemi zalicza się też wszelkie szarości i odcienie grafitu. Te sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich.

Srebro zawsze na czasie

Zasłony w odcieniach metalu i srebra, czyli po prostu jasnoszare, uszyte z tkanin zdolnych do odbijania światła, także są na topie w obecnym sezonie. Wnoszą do wnętrz potrzebny blask, rozpraszają światło i ładnie rozświetlają wnętrze. Tych zasłon raczej nie powiesimy we wnętrzach w stylu mieszczańskim lub retro (tu z kolei dobrze sprawdzą się ciemne zasłony w odcieniach granatu, czerwieni i zieleni), ale na pewno ładnie zaprezentują się we wnętrzach w stylu glamour, angielskim (szczególnie zasłony w kwiaty), industrialnym lub boho.

Eurofirany to firma, która obecna jest na rynku od dwudziestu dziewięciu lat. Przez cały czas dostarcza swoim klientom wysokogatunkowe tkaniny dekoracyjne i użytkowe oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz. Oferuje też szycie na wymiar firan, rolet i zasłon. Zamówienia przyjmowane są w czynnym całą dobę sklepie internetowym eurofirany.com.pl oraz kilkudziesięciu salonach stacjonarnych w całej Polsce. Trzy nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line to zróżnicowana oferta dla klientów o odmiennych oczekiwaniach.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!