Czy wysłanie paczki z Wielkiej Brytanii do Polski jest bezpieczne?

Wysłanie paczki z UK do Polski to z pozoru prosta sprawa. Wystarczy opłacić usługę i wydać przesyłkę firmie transportowej, aby za kilka dni trafiła do odbiorcy. Jednak czy możesz mieć pewność, że przewoźnik dostarczy produkty we właściwy sposób pod wskazany adres? Wszystko zależy od tego, jakiego kuriera wybrałeś. Na jaką firmę się zdecydować, aby przesyłka była bezpieczna?

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście firm, które trudnią się dostarczaniem przesyłek międzynarodowych. Możliwości jest naprawdę sporo, więc nie musisz już decydować się na usługi nieznanych sobie kurierów, z którymi nie ma żadnego kontaktu. Wśród dostępnych opcji masz publiczną pocztę lub prywatne firmy kurierskie. Z ekonomicznego punktu widzenia kurier jest tańszym rozwiązaniem. Jednak czy zawsze bezpiecznym? Tak, o ile zdecydujesz się na współpracę ze sprawdzonym przewoźnikiem.

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej z UK do Polski

Aby wysłać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski, musisz zamówić kuriera. Najlepiej jest to zrobić przez pośrednika, który ma podpisane umowy z kilkoma firmami realizującymi przesyłki z UK do Polski, np. takiego jak Euro-Paka. Dzięki temu on może zaproponować atrakcyjną cenę, a Ty z łatwością porównasz koszty usługi różnych kurierów.

Podczas wybierania kuriera Twoją uwagę na pewno zwrócą różne kwoty ubezpieczenia. Wysokość zabezpieczenia jest dyktowana przez firmę kurierską. Każda przesyłka jest ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub zniszczenia. Taka usługa chroni przede wszystkim Ciebie – klienta, który w razie problemów może odzyskać, choć część wartości wysłanych dóbr.

Za dodatkową opłatą możesz zwiększyć tę kwotę, jeśli wartość przesyłki jest według Ciebie wyższa niż kwota, na jaką opiewa polisa. Niemniej firma kurierska zastrzega w swoim regulaminie, żeby nie przesyłać drogocennych rzeczy, jak pieniądze, obrazy czy inne kosztowności. Wynika to przede wszystkim z troski o dobro klienta.

Prawidłowe pakowanie paczki do Polski z UK

Na bezpieczeństwo przesyłki z UK do Polski ma również wpływ to, w jaki sposób ją zapakujesz. Od Ciebie zależy, czy produkty w środku się zniszczą i czy paczka dotrze do odbiorcy bez uszkodzeń. Aby prawidłowo zapakować paczki z UK do Polski, musisz:

  1. przygotować pudełko – najlepiej karton w kształcie prostopadłościanu,
  2. odpowiednio zabezpieczyć produkty w środku – delikatne produkty owiń folią bąbelkową, a wolną przestrzeń uzupełnij styropianem lub gazetami,
  3. starannie okleić paczkę – pamiętaj o zabezpieczeniu krawędzi,
  4. owinąć przesyłkę stretchem – folia ochroni zawartość przed wilgocią,
  5. w widocznym miejscu dużymi literami zapisać adres odbiorcy – kurier szybciej znajdzie właściwą paczkę w samochodzie.

Pośrednicy, jak również firmy kurierskie, na swoich stronach mają obrazkowe instrukcje prawidłowego pakowania produktów. Warto się z nimi zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Czy przesyłka z UK do Polski jest bezpieczna?

Firmy kurierskie oferują nie tylko wysokie ubezpieczenie przesyłki, ale również udostępniają odpowiedni numer do jej śledzenia. Po zamówieniu usługi na Twój adres e-mail dotrze wiadomość z dokładnymi wskazówkami na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się Twoja paczka.

To może być bardzo pomocne, jeśli np. przesyłka zaginęła. W takiej sytuacji należy skontaktować się z biurem obsługi. Firma dołoży wszelkich starań, aby pakunek się odnalazł. Dzięki informacji o ostatnim miejscu pobytu paczki można bardzo dokładnie określić, w którym miejscu należy rozpocząć poszukiwania.

Podczas transportu przesyłki mogą się uszkodzić. To może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli na drodze panują trudne warunki. Firmy kurierskie stosują różne zabezpieczenia, które mają na celu ochronę mienia. Na szczęście w przypadku zniszczeń klient ma prawo do złożenia reklamacji i ubiegania się o odszkodowanie.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!