Internetowe epitafia - sposób upamiętnienia bliskiej osoby

Świat idzie coraz bardziej do przodu, a razem z nim technologia. Współcześnie coraz mniej osób czyta prasę codzienną, dlatego też nekrologi zamieszczone w gazetach, nie są tak popularne jak kilkanaście lat temu. Nic dziwnego więc, że również nekrologi i epitafia przeniosły się do świata Internetu.
Internetowe epitafia
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Epitafium pełne możliwości

Celem nekrologu jest informowanie o nadchodzącej ceremonii pogrzebowej. Zawiadomienie to dotyczy godziny i miejsca odbycia się pogrzebu. Na nekrologu może być również informacja o zaplanowanej mszy świętej. Internetowe epitafia umożliwiają znaczenie więcej.

Portal pogrzebowy FUNER udostępnia nekrologi, w których można umieścić nie tylko informacje o pogrzebie, ale również zdjęcie oraz dłuższą treść w postaci wiersza, fragmentu tekstu piosenki lub napisać coś prosto z serca.

Udostępnij informacje o pogrzebie

Taki wpis w serwisie FUNER jest zupełnie darmowy. Wystarczy zalogować się na stronę, umieścić wszystkie informacje: imię i nazwisko Zmarłego, data urodzin, data śmierci oraz dodać zdjęcia i tekst. Pozostałe osoby mogą takie epitafium udostępnić w swoich mediach społecznościowych lub zapalić wirtualnego znicza i wyrazić słowa współczucia.

Każdy nekrolog zamieszczony w serwisie funer posiada swój unikalny kod QR. Jest to specjalny symbol graficzny, który po zeskanowaniu aparatem fotograficznym w telefonie, przenosi użytkownika do internetowego epitafium. Taki kod, można umieścić przy klepsydrze rozwieszonej blisko miejsca zamieszkania Zmarłego lub przesłać pocztą internetową, w celu przekazania dalszym znajomym smutnej informacji.

Nekrolog SMS

W epitafium można umieścić same imię i nazwisko oraz datę urodzin i śmierci. Jeśli jednak dodamy informację o zbliżającym się pogrzebie i cmentarzu, na którym ma się odbyć ceremonia pożegnania, strona wygeneruje kolejny kod QR. Po jego zeskanowaniu na ekranie telefonu wyświetli się gotowa treść SMS z informacjami o pogrzebie oraz linkiem. Taką wiadomość można przesłać do znajomych, którzy po kliknięciu linku zostaną przekierowaniu do epitafium.

Strona internetowa funer.com.pl to platforma, na której można znaleźć bazę nekrologów. Wystarczy wybrać miasto, aby zobaczyć, kto odszedł w niedawnym czasie na drugą stronę. Ponadto darmowe epitafium stanowi piękną pamiątkę. Może być to zbiór zdjęć, zapis ulubionych wierszy oraz informator dla znajomych o miejscu pochówku, aby zawsze pamiętali, na jakiej kwaterze został pochowany zmarły.

Więcej z kategorii Pogrzeb
Żałoba po ojcu - ile trwa i jak sobie poradzić ze stratą?
Klepsydra pogrzebowa – wzór klepsydry, jak powinna wyglądać?
Epitafium – jakie sentencje i napisy na nagrobek wybrać
Powiązane artykuły
Ostatnie pożegnanie zmarłego – wzory, przykłady mowy pogrzebowej
Jak złożyć kondolencje? Wzór – wyrazy współczucia z powodu śmierci
Zapalony znicz na grobie
Wirtualny znicz: jak zapalić internetowy znicz? Strony
Ile kosztuje pogrzeb? (miejsce na cmentarzu, trumna, ceremonia)
Ile trwa żałoba po mężu i jak sobie z nią poradzić?