Wyszukiwarka połączeń PKP - sprawdź, jak z niej korzystać

Internetowa wyszukiwarka połączeń PKP sprawia, że nie trzeba już specjalnie fatygować się na dworzec, by zapytać, o której odjeżdża nasz pociąg. Dziś dużo prościej jest zdobyć informacje o interesujących nas połączeniach PKP, szczegółowe i aktualne rozkłady jazdy PKP, a nawet ceny biletów z powodzeniem można znaleźć w internecie.
Spis treści

Wyszukiwarka połączeń PKP

Wyszukiwanie połączeń PKP jest niezwykle proste. Jak korzystać z ich internetowej wyszukiwarki? Po pierwsze musimy wejść na stronę www.rozklad-pkp.pl. Tam wyszukiwarka na niebieskim tle od razu rzuca się w oczy. Najważniejsze dane, które musimy wprowadzić, to:

 

  • skąd i dokąd chcemy jechać,
  • kiedy,
  • i o której godzinie.

Gdy wpisujemy miejscowość do pola “Z:”, system automatycznie podpowiada dostępne stacje - wystarczy wybrać z listy. Ponadto zapamiętuje ostatnio wpisywane nazwy, które wyświetlą się, gdy klikniesz w białe pole do wpisywania miejscowości. Według tych samych zasad działa pole “DO:”. Interesujące cię miejscowości możesz wybrać również z wirtualnej mapy. Wyświetli ci się ona, gdy klikniesz na ikonę z prawej strony belki “Z:” i “DO:”

Rozkład jazdy PKP

Internetowa wyszukiwarka połączeń PKP pozwoli Ci zaplanować swoją podróż bardziej szczegółowo - np. uwzględniając konkretną stację przesiadkową. W tym celu wciśnij plusik z hasłem “Dodaj stację pośrednią”. Oprócz nazwy miasta możesz też określić, ile czasu na ową przesiadkę potrzebujesz. Wystarczy 10 minut? A może godzina - żeby chwilkę pozwiedzać?

PKP wyszukiwarka

Kolejny krok to wybór daty - za pomocą strzałek w prawo i lewo. Tak najprościej ustalić niezbyt odległy termin, np. jutro czy pojutrze. Jeśli szukasz przejazdu jeszcze dzisiaj, nie musisz tutaj nic zmienić. Jednak gdy podróż planujesz za kilka tygodni, rozwiń kalendarz na cały miesiąc, klikając w “Wybierz datę”. Tam łatwo przeskoczysz z miesiąca na miesiąc.
Czas na ustawienia godziny. Masz do wyboru godzinę odjazdu bądź przyjazdu pociągu - kliknij w odpowiednie kółeczko. Samą godzinę możesz wpisać ręcznie albo ustawić strzałkami w górę i dół, osobno dla godzin i dla minut.

Rozkład PKP

 

 

Połączenia PKP

Pozostały nam jeszcze “Opcje połączeń”, “Zaawansowane” i “Wybór przewoźnika”. W pierwszej kategorii ustalamy np., czy chcemy jechać bez przesiadek, czy potrzebujemy pociągu z ułatwieniami dla niepełnosprawnych itp. “Zaawansowane” to wybór środka transportu, np. tylko Regio lub Express. Tutaj ustalisz też, czy potrzebujesz wagonu sypialnianego albo czy chcesz uniknąć obowiązkowej rezerwacji miejsc.

Teraz trzeba już tylko wcisnąć “Wyszukaj połączenie”. Wyświetli ci się lista proponowanych połączeń. Kliknij “rozwiń” przy jednym z nich, a znajdziesz kolejne opcje. Odległość w kilometrach, stacje pośrednie, czas podróży…

Wyszukiwarka połączeń PKP

 

 

PKP bilety

Wyszukiwarka połączeń PKP pozwala także sprawdzić ceny biletów PKP, a nawet dokonać ich zakupu online. Warto jednak pamiętać, że bilet dla seniora może być tańszy, ze względu na obowiązujące zniżki dla seniorów.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć miłej podróży!

Czytaj też:

Pociągiem bliżej

Umiejętności, które rozwiniesz dzięki Internetowi

Zakupy online. Jak kupować przez Internet krok po kroku?

Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet
     

 

Więcej z kategorii Podróże
20 miejsc przyjaznych seniorom w Poznaniu
Wakacje z rodziną – co robić, by wyszły dobrze nie tylko na zdjęciu?
Polska w panoramie: Projekt QTVR
Powiązane artykuły
Turnusy świąteczne dla seniorów - wczasy dla emerytów
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Wirtualne muzeum: Luwr
Jak korzystać z bankomatu za granicą
Wczasy dla seniora - tanie, w górach, nad morzem