Jak ubrać się na sylwestra?

Spis treści
Noc sylwestrowa to wyjątkowa okazja. Zdarza się przecież tylko raz w roku. Dlatego warto na tą okazję ubrać się inaczej niż na zwykłą imprezę.

Najczęściej spędzamy ją wśród bliskich nam osób na towarzyskich spotkaniach w domach lub na zorganizowanych w tym celu balach. Część osób idzie w tym celu również na uroczyste kolacje do restauracji. Część po prostu idzie na rynki miast, w których odbywają się ogólnodostępne zabawy Sylwestrowe.

W zależności od tego, gdzie się wybieramy, powinniśmy odpowiednio zadbać o nasz strój.

Bal sylwestrowy


Jeśli noc sylwestrowa ma nam minąć na balu, obowiązują wtedy stroje typowo balowe. Dla kobiet są to zazwyczaj długie suknie. Niekoniecznie muszą być czarne. Pięknie wyglądają także w innych intensywnych kolorach. Nie muszą też być bardzo bogato zdobione. Wystarczy ciekawa biżuteria i odpowiednio dobrana elegancka kopertówka.

Kolacja w restauracji


Jeśli udajemy się na kolację sylwestrową do restauracji, najczęściej obowiązującym strojem jest sukienka do kolan lub 2 cm za nie. Na tą okazję doskonała jest mała czarna lub w innym kolorze. W tym roku bardzo modne są cekiny, więc na pewno znajdziemy sukienkę z ich elementami. Cekiny wcale nie muszą być czarne, złote, czy srebrne. Można zaopatrzyć się w nie także w innych kolorach. Byleby nie przesadzić z ich ilością, bo będziemy wyglądać jak choinki. Na ten wieczór możemy również ubrać się w elegancką tunikę i wieczorowe spodnie.

Nie zapominajmy także o wieczorowych szalach, które nie tylko będą ozdobą naszych sukienek, ale także zabezpieczą nas przed początkowych chłodem w niektórych salach imprezowych.

Sylwester u znajomych


Na imprezę sylwestrową do znajomych możemy także ubrać się w spodnie lub spódnicę i wieczorową bluzkę. Będzie na pewno wygodniej i bardziej swobodnie.

Nie zapominajmy, że kolor czarny nie jest jedynym kolorem, w który możemy ubrać się na Sylwestra. Jeśli wystąpimy w innym, na pewno zwrócimy na siebie uwagę, bo i tak większość świętujących będzie w czerni. W sklepach można kupić już sukienki czerwone, różowe, fioletowe, chabrowe i inne. Skorzystajmy z tej oferty w tym roku.

Powitanie roku na świeżym powietrzu


Jeśli mamy zamiar spędzić Sylwestra na świeżym powietrzu pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nasz strój dobrze zabezpieczał nas przed zimnem. Wystarczy wtedy jakaś ozdobna czapka, czy szalik, aby podkreślić okazję.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku składam Wam serdecznie życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń. Życzę również wspaniałej zabawy sylwestrowej.
Więcej z kategorii Moda
Co powinna mieć w szafie elegancka kobieta?
Jak dobrać buty? Uniknij częstych błędów
Magia dodatków. Jakie najlepiej pasują do dojrzałej kobiety?
Powiązane artykuły
Moda dla 60-latki - fryzury dla pań po 60, sukienki, stylizacje
Jak powinien ubierać się dojrzały mężczyzna?
Jak dobrać okulary do twarzy? Kształt okularów a twarzy
Jak powinna wyglądać starsza pani?
Jesienno-zimowa moda dla seniorki. Nowości i inspiracje