5 rzeczy, które chcesz wiedzieć w te Święta

Spis treści

Chcesz w te Święta przygotować coś inaczej? Przeżyć je w nowy sposób, spróbować czegoś nowego? Przeczytaj listę 5 rzeczy, które chcesz wiedzieć w te Święta! Na liście znalazły się pomysły na prezenty, wigilijne potrawy, ozdoby do domu, wskazówki, jak zadbać o rodzinną atmosferę, a także informacje o tym, jak wygląda Boże Narodzenie w innych krajach.

1. Co kupić na prezent?

Co bardziej zapobiegliwi już wszystkie prezenty mają. Inni gorączkowo myślą i krążą między sklepami. Dla tych osób mamy kilka podpowiedzi, co można kupić na prezent dla wnuka lub dla aktywnego seniora.

2. Co smacznego przyrządzić na Święta?


Polecamy zwłaszcza ciasta i wypieki - ciekawymi przepisami podzieliła się ostatnio na naszych łamach Natalia Golik. Na wigilijny deser proponujemy kutię - według przepisu znanego na Kresach Wschodnich. Przysmaki te można zaś popić smacznym, wigilijnym kompotem z suszonych owoców.

 

 

3. Jak przyozdobić dom?


Szukacie Państwo inspiracji na nietypowe świąteczne ozdoby? Proponujemy zrobić je samemu. Żeby już od progu miło zaskoczyć gości, można zrobić wianek na drzwi. Zaś na drzewku ładnie się zaprezentuje choinkowa ozdoba z filcu.

 

 

4. Jak zadbać o dobrą atmosferę w domu w czasie Świąt?


Święta to wyjątkowy czas, w którym powinniśmy więcej czasu poświęcić bliskim. "Ile znaczą w Twoim życiu inni ludzie?" - ogromnie wiele. Warto pamiętać, że dzieci cały czas potrzebują wsparcia starszego pokolenia, nawet gdy dorastają i mają własne dzieci. Ważne jest jednak, aby mądrze udzielać rad i nie narzucać się ze swoimi sądami. Seniorzy powinni wykorzystać swoje doświadczenie zwłaszcza, gdy pojawiają się rodzinne konflikty. To oczywiście najtrudniejsze zadanie do wykonania. Temat ten jednak w najbliższą środę przybliży psycholog Paulina Owsińska w nowym tekście pt. "Świąteczna atmosfera. Co robić, gdy trudno wytrzymać?".

 

 

5. Jak wyglądają święta w innych miejscach?


Jak Boże Narodzenie obchodzi się w różnych miejscach na świecie? Polecamy galerię zdjęć z pięknymi świątecznymi widokami. Warto też posłuchać europejskich kolęd. W najbliższy czwartek ukaże się zaś cały artykuł o ciekawych zwyczajach bożonarodzeniowych w różnych zakątkach świata.

 

Więcej z kategorii Dom i ogród
Materac przeciwodleżynowy - rodzaje, zalety. Jaki wybrać?
Krzesełko do kąpieli - siedzisko, taboret, nakładka na wannę
Wykup mieszkania komunalnego z bonifikatą - wniosek
Powiązane artykuły
Mieszkanie komunalne - wniosek, kryterium dochodowe
Materac przeciwodleżynowy - refundacja NFZ. Jak dostać?
Mieszkanie socjalne - wniosek, warunki, jak dostać
Działka ROD (Rodzinny Ogród Działkowy) - warunki użytkowania
Uchwyt do wanny dla starszej osoby, niepełnosprawnych