Dziarski Dziadek, czyli Antonii Huczyński skończył 96 lat!

Żołnierz Armii Krajowej, powstaniec, lekarz weterynarii, youtuber i autor książki „Mój sposób na długowieczność” – Antonii Huczyński skończył 26 października 96 lat!

Spis treści

Niesamowity człowiek pełny energii i pozytywnego nastawienia udowadnia, że wiek to tylko liczba. Od kliku lat przekonuje, że po 90-tce też można być aktywnym i nie trzeba się ograniczać.

Inspiruje innych – na publikowanych na Youtube nagraniach przekonuje do zdrowego stylu życia. Jego ćwiczenia i domową krioterapię w beczce z lodowatą wodą, obejrzały miliony Polaków.

Antonii Huczyński w Armii Krajowej

Urodził się w 1922 roku w Krakowie. Jako 22-latek wstąpił do wojsk Armii Krajowej, walczył w powstaniu warszawskim. Po 1945 roku pracował jako lekarz weterynarii.  Podczas obchodów 64. rocznicy wybuchu powstania został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dziarski Dziadek w Internecie

Popularność zdobył za sprawą filmu zamieszczonego w sieci przez jego wnuka. Na nagraniu 91-letni Dziarski Dziadek wykonuje swoje codzienne ćwiczenia, jego dobra forma zrobiła wrażenie na widzach. Kilka razy jego nazwisko pojawiło się w wiadomościach, Antonii został zaproszony także do udziału w programach telewizji śniadaniowej.

Wczoraj skończył 96 lat i dalej jest w świetnej formie. Życzymy mu kolejnych lat zdrowia i pogody ducha.

KW

źródło fot. https://www.facebook.com/sposobnadlugowiecznosc/

Czytaj również:

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij