5 pomysłów na sylwestra dla seniorów

Co roku zadajemy sobie to samo pytanie: jak spędzić Sylwestra? Czy spotkać się w gronie najbliższych znajomych, czy pójść na bal? A może wybrać sylwestrowy wyjazd ze znajomymi z klubu seniora? Podpowiadamy sprawdzone pomysły!
Spis treści

Sylwester na balowo

Zanim zadamy sobie pytanie: jak spędzić sylwestra, pomyślmy najpierw: co przyniosłoby nam najwięcej radości, gdzie i w czyim towarzystwie czulibyśmy się najlepiej. Jeśli lubisz tańczyć i dobrze czujesz się w towarzystwie wielu osób, to pewnie będziesz mieć ochotę na sylwestrowy bal. Może w Twoim mieście odbywa się sylwestrowa impreza współorganizowana przez klub seniora lub dom kultury? Warto sprawdzić też zabawy tematyczne organizowane przez ludzi, których łączy wspólna pasja. Na balu u astronomów lub wędkarzy można świetnie się bawić, nie mając pojęcia o czarnych dziurach i tajnikach łowienia szczupaków. Na bal najlepiej wybrać się z osobą towarzyszącą. Razem będzie o wiele raźniej. Namów na sylwestrowy bal przyjaciółkę lub przyjaciela, a może wybierzecie się całą grupą?

 

Domówka, czyli sylwester w domu

Jeśli czujesz, że bal nie jest pomysłem dla Ciebie, ale lubisz przebywać w gronie znajomych, to może wybierzesz kameralne przyjęcie? Zadzwoń do znajomych, nawet do tych, z którymi ostatnio nie rozmawiałeś i zapytaj, co robią w Sylwestra. Może ktoś z nich organizuje przyjęcie w domu i zaprosi Cię do siebie? Jeśli nie, możesz zawsze zaproponować spotkanie w Twoim domu. Zaproś parę osób, niech przyprowadzą swoich przyjaciół. Przygotuj popisową potrawę lub deser, o resztę poproś gości. Składkowe imprezy są obecnie coraz popularniejsze: z jednej strony łatwiej się do nich przygotować organizatorowi, a z drugiej strony – można spróbować pysznych potraw przyniesionych przez swoich znajomych i podłapać nowe przepisy.

sylwester2

Sylwestrowy wyjazd

Lubisz podróżować, być w ruchu i poznawać nowe miejsca? Sprawdź, czy w okolicznym klubie seniora jest organizowany sylwestrowy wyjazd za miasto, w góry, nad jezioro lub inne atrakcyjne zimą miejsce. A może wybierzecie się na imprezę organizowaną na okolicznym rynku? Porozmawiaj ze znajomymi, może namówisz ich na odrobinę szaleństwa z okazji Sylwestra. Poszukajcie noclegu w pokoju kilkuosobowym, nawet w bardzo atrakcyjnych miejscowościach, takich jak Augustów, Zakopane czy Gdańsk można przenocować za mniej niż 50 zł od osoby za noc. Sylwester na przyozdobionym, oświetlonym rynku może być prawdziwą atrakcją, a w Nowy Rok będziecie mogli przejść się na zimowy spacer i nacieszyć urokiem okolicy.

Sylwester w kinie lub teatrze

Jesteś miłośnikiem dobrych sztuk teatralnych lub kina? Namów bliskie Ci osoby na wspólnego Sylwestra w teatrze lub na maratonie filmowym. Wiele teatrów organizuje specjalne sylwestrowe spektakle połączone z uroczystym poczęstunkiem i zabawą taneczną. Także coraz więcej kin zaprasza na sylwestrowe maratony filmowe, podczas których pokazywane są krajowe premiery dobrych filmów. Co prawda bilety nie są zbyt tanie, ale za to będziemy mogli nacieszyć się w ten wyjątkowy wieczór kulturą na dobrym poziomie i w doborowym towarzystwie. Warto przyjrzeć się ofertom kin i teatrów w Twojej okolicy.

 

Sylwester miejski z plenerowym koncertem

Lubisz muzykę, towarzystwo ludzi i fajerwerki? Wybierz się na plenerowy, sylwestrowy koncert w twojej okolicy. Takie imprezy organizowane są nie tylko w największych miastach, ale także w mniejszych miasteczkach i miejscowościach. Zapytaj znajomych i sąsiadów, może wybierzecie się razem?

Czytaj także:

Trudny sylwester dla zwierząt. 5 sposobów, żeby im go ułatwić

Jak spędzić sylwestra? Pomysły dla seniorów (i nie tylko)

 

Więcej z kategorii Wydarzenia
Powstała Warszawska Rada Seniorów. Jaki ma skład?
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Powiązane artykuły
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Targi Seniora w Krakowie