PORTAL DLA SENIORÓW
 

Czy warto stosować ziołowe tabletki na potencję?

Punkty farmaceutyczne oferują całą gamę tabletek na potencję. Wraz z wiekiem następuje naturalny spadek libido, a wtedy tego typu preparaty mogą okazać się bardzo pomocne. Czy ziołowe środki są skuteczne i można je bezpiecznie stosować?

Skuteczność ziołowych tabletek na potencję


Podstawą w ocenie skuteczności jest czas kuracji. Suplementy ziołowe potrzebują czasu, aby można było zauważyć korzystne efekty. Ważne jest regularne stosowanie, zgodne z zaleceniami producenta lub lekarza. Preparaty o naturalnym składzie nie wymagające recepty są bardzo pomocne, jednak jedynie w przypadku zaburzeń erekcji o łagodnym nasileniu. Nie można się spodziewać po ich stosowaniu efektów jak po stosowaniu leków na receptę. Pomimo tego są dobrą alternatywą dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z grupy leków PDE-5 (inhibitory fosfodiesterazy typu 5).

Jakie składniki zawierają ziołowe preparaty i czy są bezpieczne?


W składzie znajdziemy najczęściej żeń-szeń, buzdyganek naziemny, miłorząb japoński oraz l-argininę. Uwagę należy zwrócić na zawartość poszczególnych składników. Może się zdarzyć, że pomimo pozornie bogatego składu ilość substancji zawartych w preparacie będzie po prostu zbyt mała, a przez to nieskuteczna. W wyborze skutecznego preparatu pomocny jest opublikowany na WiecejMeskosci.pl - ranking tabletek na potencję. Naturalny skład sprawia, że praktycznie każdy może bezpiecznie stosować preparaty ziołowe bez obaw o własne zdrowie. Uprzednio należy jednak zapoznać się z ulotką lub zasięgnąć porady lekarskiej.

Czytaj też: Zaburzenie erekcji da się leczyć? 

Lepiej zapobiegać niż leczyć


Powiedzenie stare jak świat, jednak najczęściej jego prawdziwość okrywami, kiedy już jest za późno. Jedynie w 10% przyczyna zaburzeń wzwodu leży w psychice, pozostałe 90% to przyczyny o podłożu biologicznym. Wszelkie nałogi jak palenie papierosów czy spożywanie nadmiernej ilości alkoholu wpływają destrukcyjnie na poziom libido. Warto zadbać również o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Żyjąc zdrowo z pewnością będziesz dłużej cieszył się satysfakcjonującym życiem seksualnym.

Co kiedy ziołowe środki zawiodą?


W takim wypadku warto rozważyć stosowanie leków. Konieczna będzie wizyta u lekarza, który po wywiadzie oraz zleceniu koniecznych badań przepisze odpowiedni lek. Rzadziej stosowaną metodą są pompki próżniowe. Łyknięcie tabletki jest mniej uporczywe, niż pompowanie członka przed stosunkiem, dlatego nie jest to zbyt popularna metoda. Niestety część chorób przewlekłych uniemożliwia stosowanie leków, a wtedy pompki próżniowe mogą okazać się ostatnim ratunkiem. Dobrą wiadomością jest wysoka skuteczność aparatów próżniowych. Z przeglądu literatury wynika, że oscyluje ona w granicach 35-92%, w zależności od przyjętych warunków badania.

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Pytanie: Ile czasu trwa Twój stosunek seksualny?

  Krócej niż 1 minuta

  1-5 minut

  6-15 minut

  16-30 minut

  Dłużej niż 30 minut

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA