Jak znaleźć partnera?

Dzięki najbliższym osobom szybciej i przyjemniej płynie czas, łatwiej realizować swoje marzenia i cieszyć się pogodą ducha. Jak jednak znaleźć partnera, gdy lata młodości za nami?W pewnym wieku znalezienie partnera – takiego do życia, do rozmawiania, a także, nie bójmy się tego głośno powiedzieć: do czułości, intymności, seksu – robi się naprawdę trudne. Nie ładniejemy, nie młodniejemy, spada nasza pewność siebie, a krąg znajomy powoli, ale konsekwentnie się pomniejsza. No i jeszcze to pokutujące w społeczeństwie przekonanie, że pewnych rzeczy w pewnym wieku nie wypada…

Gdzie szukać osób, z którymi można nawiązać bliższą relację i poznać tę wyjątkową, twoją drugą połówkę? Pozwól sobie na chwilę refleksji i spróbuj wyobrazić sobie siebie ze swoimi przyszłymi, nowymi znajomymi. Postaraj się odpowiedzieć na pytania: co robicie, gdzie jesteście, czy łączą Was wspólne zainteresowania, znajomi, a może miejsce zamieszkania? Odpowiedź na to pytanie będzie punktem wyjścia do znalezienia dobrego sposobu na poszukiwanie nowych znajomości.

Portale randkowe

Coraz częściej szukamy swoich drugich połówek w sieci. Istnieje wiele możliwości poznania kogoś drogą elektroniczną – fora, czaty, portale randkowe lub matrymonialne, a nawet zwykłe ogłoszenia. Powstają już specjalne portale randkowe dedykowane osobom bardziej dojrzałym. Zaletą tej metody poszukiwania znajomości jest łatwy dostęp – wystarczy usiąść przy komputerze, zalogować się i można podbijać świat. Jeśli będzie się wam dobrze rozmawiało, znajdziecie wspólne tematy, nie wahaj się i umów na spotkanie „w realu”. Warto sprawdzić na własne oczy, kto jest po drugiej stronie ekranu. Warto też pamiętać o umiarze i uważać – nie być zbyt łatwowiernym – w sieci, jak w życiu, łatwo spotkać rozmaitych naciągaczy, mitomanów i oszustów.

A gdy już zdecydujemy się umówić na pierwszą randkę – cóż. Zapewne większość z nas chciałaby wypaść jak najlepiej. Warto jednak postarać się być sobą i zachowywać naturalnie. Zachowaj swój styl i nie staraj się udawać kogoś, kim nie jesteś. Pokaż, że jesteś i byłeś sobą przez cały czas znajomości w fazie wirtualnej i „w realu”.

Zajęcia dla seniorów

Cechuje cię otwartość na ludzi i chcesz rozwijać swoje pasje? Wreszcie masz czas, by zająć się sobą i rozwijaniem swoich zainteresowań. To także dobra okazja do poznania osób o podobnym hobby.Poszukaj interesujących Cię zajęć, kursów lub warsztatów, które odbywają się w twojej okolicy. Może wykład na Uniwersytecie III Wieku? A może akurat osiedlowy dom kultury lub klub seniora organizują warsztaty z rysunku lub lepienia z gliny? Podczas typowo manualnych zajęć łatwo znajdziesz okazję do rozmowy z osobą, która siedzi obok ciebie. Porozmawiaj o łączącym was hobby lub… po prostu pożycz ołówek. Notatki z wykładu. Poproś o streszczenie poprzednich zajęć… To bardzo prosty i naturalny sposób na przełamanie lodów i nawiązanie kontaktu.

Kursy tańca

Kursy tańca towarzyskiego stają się coraz bardziej popularne wśród seniorów. Nic dziwnego, ruch w rytm muzyki niesie wiele radości, którą możemy dzielić razem z innymi tancerzami. Na kursy zapisują się zarówno panie, które dopiero na emeryturze mają więcej czasu na realizację swoich pasji, jak i pary, które po latach tańca we własnym stylu postanawiają pójść o krok na przód. Zapytaj bliską osobę, czy zechciałaby zapisać się na kurs razem z tobą lub wybierz się sam w poszukiwaniu nowych znajomych. A może zorganizować osiedlową potańcówkę w starym stylu lub poszukać takich inicjatyw w dalszej okolicy? Kto wie, kto się na takiej imprezie pojawi… Do odważnych świat należy!

Wycieczki i wyjazdy zagraniczne

Jeśli jesteś typem osoby lubiącej aktywny styl życia, uprawiasz sport lub uwielbiasz podróżować, pomyśl o zapisaniu się na wycieczkę z lokalnym oddziałem PTTK, klubem seniora lub biurem podróży, które być może ma w swojej ofercie wyjazdy dla singli lub osób w dojrzałym wieku. Podczas wycieczek lub dalszych wyjazdów będziesz mieć czas i okazję do poznania nowych osób i nawiązania z nimi rozmowy. Wyjazdy zazwyczaj stwarzają uczestnikom okazję do integracji: wspólnych wyjść wieczorem, wizyt w muzeach czy innych inspirujących miejscach, ekscytujących wypadów na łono natury – i nic dziwnego, że tematy do długich wieczornych rozmów, czy to przy eleganckiej kolacji w hotelu, czy przy ognisku, nigdy się nie kończą… Wspólne doświadczenia, przygody, niezapomniane wrażenia – łączą, czasem stając się początkiem prawdziwych przyjaźni.

Na deptaku w Ciechocinku…

Nie od dziś wiadomo, że możliwość podreperowania zdrowia nie jest jedynym powodem popularności, jaką cieszą się wśród seniorów sanatoria. Nic tak romansom nie sprzyja, jak świeże powietrze, piękne okolice, możliwość oderwania się od codziennej rzeczywistości. Wreszcie poza karcącym wzrokiem własnych dzieci czy dalszej rodziny. Jakoś tak od razu łatwiej zaproponować spacer pani z sąsiedniego stolika na stołówce, skomplementować pana, który wraz z nami popija wodę zdrojową, dać się odprowadzić po potańcówce czy zagadać uroczą panią, spacerującą po parku. No i te wieczorki zapoznawcze, dancingi, popołudniowe potańcówki, czyli „fajfy”, przeboje sprzed lat… Wystarczy zebrać się na odwagę i już prędzej czy później znajdujemy kogoś, z kim na parkiecie rozumiemy się lepiej niż wyśmienicie.

Pamiętajmy jednak o kilku ważnych okolicznościach sanatoryjnego życia romantycznego. Nie każda rozglądająca się za nową znajomością osoba jest stanu wolnego! Nie każdy szukający relacji myśli o niej poważnie i ma uczciwe zamiary. Ba, takich osób jest chyba mimo wszystko mniejszość. Jeśli nie przeszkadza nam krótkotrwałość (jednorazowość?) znajomości, w porządku. Ale czy warto narażać się na przykrości, angażując się w związek z osobą, która już ma męża lub żonę? I jeszcze jedna sprawa: nieskrępowany seks z wieloma partnerami, jaki zdarza się niektórym seniorom w sanatoriach, naraża na szwank nasze zdrowie nie tylko w takim wymiarze, jaki mamy na myśli, opowiadając dowcipy o zawałach serca w trakcie stosunku z bardziej temperamentną partnerką. Seniorzy rzadko stosują zabezpieczenia, narażając się na transmisję chorób przenoszonych drogą płciową, a nawet HIV. To nie żarty – a im więcej partnerów, tym ryzyko jest większe.

Sanatorium jako dobre miejsce do poznania partnera – jak najbardziej. Nie traćmy jednak głowy!

Zdobycie nowych znajomych i tej drugiej połówki nie jest niemożliwe, nawet mimo zaawansowanego wieku. Tak naprawdę wystarczy odrobina wiary w siebie, pozytywne nastawienie i przełamanie początkowych oporów. Nie bójmy się walczyć o dobre rzeczy dla siebie. A jeśli na drodze do szczęścia z nowo poznaną osobą staną intymne dolegliwości, możecie o nich anonimowo porozmawiać ze specjalistą Dimedic.eu. Codziennie zaprasza na specjalny czat na swojej stronie www.dimedic.eu.
Więcej z kategorii Miłość i związki
Babcia - nauczycielka życia
Zaproszenia na 50 rocznicę ślubu – jakiego tekstu użyć?
Dębowe gody - która to rocznica ślubu?
Powiązane artykuły
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Złote gody - ile lat? Jaki prezent i życzenia na złote gody?
Szafirowe gody - 45 rocznica ślubu. Jaki prezent kupić?
Diamentowe gody, czyli 60 rocznica ślubu - jak ją świętować i co kupić w prezencie?
Brylantowe gody, czyli 75 rocznica ślubu. Pomysł na prezent