Koty w domu spokojnej starości

Ciekawi Cię, co robią koty w domu spokojnej starości? Wolontariusze z amerykańskiego schroniska dla zwierząt „Ohio Alleycat Resource” wpadli na nietypowy pomysł. Odwiedzają seniorów, a na wizytę przychodzą razem z kotami!

Spis treści

Zwierzęta dla seniorów

Jordan, wolontariusz ze schroniska dla zwierząt, opowiada o akcji. – „Na wizytę w domu spokojnej starości zabieramy kocich seniorów. Starsze koty są spokojniejsze, często potrzebują kontaktu z ludźmi. Z kolei w domach spokojnej starości zazwyczaj nie można mieć zwierząt na stałe. Niektórym pensjonariuszom bardzo brakuje kontaktu ze zwierzakami, zwłaszcza jeśli mieli lub chcieliby mieć swoje własne. Dajemy wszystkim tym ludziom szansę na poprzytulanie kotów. One też tego pragną i potrzebują. Cieszę się, bo mam wrażenie, że robimy dużo dobrego!”

senior-cats-visit-nursing-home-pals-ohio-alleycat-resource-4

„Seniorzy uwielbiają opowiadać o swoich zwierzętach, którymi opiekowali się w przeszłości. Często proszą nas, żeby zrobić im zdjęcie. Oczywiście razem z ulubionym kotem.” – opowiada Jordan.Kotom także podobają się spotkania z seniorami. „Większość kocich seniorów ma proste potrzeby. Chcą się najeść, wyspać i … poprzytulać do człowieka. Wizyta w domu spokojnej starości jest dla nich doskonałą okazją do spędzenia chwili na kolanach lub w objęciach ludzi,  którym na nich zależy.” – mówi Jordan.

Podoba się Państwu taka inicjatywa? Chcielibyście takich pomysłów także w Polsce?

senior-cats-visit-nursing-home-pals-ohio-alleycat-resource-5

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!