5 powodów, by ćwiczyć na plenerowych siłowniach

Ile razy omijasz znajdującą się nieopodal siłownię plenerową? A ile razy z niej korzystasz? Może jeszcze nie starczyło Ci odwagi? Nie czekaj długo!

Omijać ją bez korzystania? Nie. Stanowczo to zbyt wielkie marnotrawstwo. Dlaczego?

Możliwość wyboru najróżnorodniejszych zestawów ćwiczeń

Na przeciętnej siłowni na wolnym powietrzu mamy zwykle możliwość skorzystania z zestawu składającego się z orbitreka, biegacza, wahadła, twistera, wyciągu górnego, wioślarza, steppera, dostępny jest też często stacjonarny rower oraz motylek. Możesz nie znać nazw tych wszystkich urządzeń, ale nic to nie znaczy, jeżeli zaczniesz ich używać. Ciało i duch skorzystają i tak. Poruszenie mięśni, których na co dzień nie używasz i możliwość nieprzeforsowania ćwiczeń dzięki dostępności wyboru urządzeń - tak, twórcy tych przyjaznych człowiekowi miejsc uwzględnili zarówno potrzeby dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Nie ma zatem szansy, że nie znajdziesz czegoś dla siebie. Tylko spróbuj!

Bezcenna aktywność na świeżym powietrzu

To wielka przewaga siłowni plenerowej nad najlepszym nawet studiem fitnessu. Badania potwierdzają, że skuteczność ćwiczenia na świeżym powietrzu jest o wiele większa, na co ma wpływ lepsze dotlenienie organizmu. Efektem jest lepszy skutek ćwiczeń: zyskujesz zwiększoną wytrzymałość, a tkanka tłuszczowa jest szybciej spalana. Jeżeli pragniesz poczuć przypływ sił oraz zrzucić nadmiary tłuszczyku - korzystaj z siłowni plenerowej! Będzie to naprawdę miła odmiana od spaceru z kijkami czy przejażdżki rowerowej, na którą w sezonie jesienno-zimowym być może masz mniejszą ochotę.

Czytaj więcej w CafeSenior: "5 powodów, by wyjść na jesienny spacer" >>

 

Bezcenna porcja relaksu oraz możliwość prawdziwej rehabilitacji

Nigdzie tak się nie odstresujesz, jak na świeżym powietrzu. Póki otacza nas zieleń, ona ma zbawienny wpływ na stan naszych nerwów. Gdy nie ma zieleni, w tle widzimy przelatujące ptaki, słyszymy ich głosy, nad głowami mamy niebo. Dodać też należy, że na siłowni zewnętrznej możesz zafundować sobie darmowy turnus rehabilitacyjny: problemy z bólami pleców? Skorzystaj z wyciągu górnego. Problemy z prawidłową postawą ciała? Konieczny motylek! Nie kojarzysz urządzeń z ich nazwami? Od czego wyszukiwarka? Zrób z niej użytek i korzystaj na siłowni z tego, co konkretnie przyda się Tobie. A częstowanie się każdym z dostępnych urządzeń podczas jednej plenerowej sesji ćwiczeń, to gwarancja poprawy kondycji stawów, mięśni i całego ciała.

Możliwość ćwiczenia solo lub w towarzystwie

Krępujesz się korzystać z siłowni w samotności? Nie na darmo umieszczane są one w pobliżu placów zabaw - dzieci uwielbiają się przyłączać do ćwiczących dorosłych, to będzie okazja, by spędzać czas z wnukiem w sposób równie niebanalny, jak integrujący i cenny dla Was dwojga! Nic nie stoi na przeszkodzie, by umówić się też  na wspólne ćwiczenia ze znajomymi. To naprawdę gwarancja udanego spotkania, które możecie zwieńczyć potem zasłużonym odpoczynkiem. Może przy czymś, co wynagrodzi Wam wspólny trud, a następnie stworzy okazję... by znów poćwiczyć?

Nie lubisz towarzystwa w czasie ćwiczeń? Nic trudnego! Z niepojętych przyczyn, z siłowni plenerowych korzysta ciągle mało ludzi.

Czytaj więcej w CafeSenior: "Nie trzeba wiele, już 2 godziny biegania w tygodniu wystarczają" >>

I to wszystko za darmo!

Ten ostatni powód, by korzystać z siłowni, jest chyba najbardziej oczywisty. Za dostęp do tak wielu urządzeń w studiu fitness trzeba by solidnie zapłacić. A tu nie płacisz nic, no i ten nieograniczony limit czasowy... Na co czekać zatem? Marzniesz? Obierz kierunek siłownia plenerowa. I wydeptuj tę ścieżkę regularnie.

Czytaj też: Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy

 

Więcej z kategorii Sport
Nietrzymanie moczu – sprawdź, jakie sporty możesz uprawiać
Jazda na rowerze
Emerytura olimpijska - za jaki medal i ile wynosi?
Nordic walking: idealny sport dla seniora
Powiązane artykuły
Najszybsza babcia świata. Ma 75 lat i biega w maratonach
5 prostych ćwiczeń przy biurku - w pracy też możesz się gimnastykować
Gimnastyka dla seniorów: ćwiczenia na kręgosłup
Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy
Mężczyzna odpoczywa pod drzewem po jeździe na rowerze
Sposoby na nietrzymanie moczu – sport jest ważny