5 prostych ćwiczeń, by dobrze zacząć dzień

Spis treści

Jak dobrze wstać, skoro świt - od tego stwierdzenia zaczyna się pewna znana piosenka. To słowa bardzo prawdziwe, jeśli mamy na myśli… czas na ćwiczenia! Poranek jest idealnym momentem na pierwszą aktywność fizyczną, bo dodaje energii na dalszą część dnia. Już kilka ćwiczeń wystarczy, by wprowadzić się w doskonały nastrój.

Przejdź do artykułu: Piękne świąteczne widoki

1. Niegroźne… boksowanie


To całkowicie przyjazne ćwiczenie, a przeciwnikiem może być co najwyżej zły humor. Stań w rozkroku nieco szerszym niż na szerokość ramion, ręce zegnij w łokciach, dłonie zaciśnij w pięści - trzymaj tzw. gardę. Dynamicznym ruchem prostuj przed siebie na zmianę ręce, zadając cios w powietrze - przez 15 sekund. Teraz obniż nieco pozycję, uginając kolana. Trzymaj proste plecy i dalej boksuj. Po 15 sekundach wyprostuj nogi i ćwicz jak na początku. Trenuj na zmianę z prostymi i ugiętymi kolanami przez minutę.

 

 

2. Biceps z wykrokiem


Wysuń prawą nogę do przodu. Obniż się, zginając prawe kolano. Ta noga powinna tworzyć kąt prosty. Staraj się, by kolano nie wychodziło dalej niż stopa. W tej pozycji zginaj i prostuj przedramiona wzdłuż tułowia, zaciskając pięści. Po 15 powtórzeniach zmień nogi.

 

 

3. Marsz w miejscu


Po prostu maszeruj w miejscu. Wydaje się zbyt banalne? Niekoniecznie. Dołóż ruch ramion - rób wymachy na przemian do przodu i do tyłu, krążenia ramion, barków albo unoś ramiona nad głowę. Jeśli chcesz, możesz przy tym nawet potruchtać. Ćwicz przez 1-2 minuty w sposób taki, jaki sprawi ci przyjemność.

 

 

4. Unoszenie kolan z pchnięciem


Stań prosto i unoś na przemian kolana. Staraj się przyciągać je jak najbliżej klatki piersiowej. Za każdym razem, gdy unosisz kolano, wypchnij sprzed klatki piersiowej otwarte dłonie - jakbyś chciał coś od siebie odepchnąć. Powtarzaj przez minutę.

 

 

5. Półprzysiady


Stań w lekkim rozkroku. Obniż pozycję jak do przysiadu, ale zatrzymaj się mniej więcej w połowie drogi. Robiąc półprzysiad mocno wyciągaj przed siebie ramiona. Wróć do startu - wyprostuj nogi, opuść ręce. Postaraj się wykonać 20 powtórzeń.

Czujesz? To mieszanina przyspieszonego bicia serca, lekkiego zmęczenia i dobrego nastroju. Nasz krótki poranny trening przyniósł zamierzony efekt.

Czytaj też: Ból kolana - rodzaje, przyczyny i leczenie

 

Więcej z kategorii Sport
Sposoby na nietrzymanie moczu – sport jest ważny
Mężczyzna odpoczywa pod drzewem po jeździe na rowerze
5 prostych ćwiczeń przy biurku - w pracy też możesz się gimnastykować
9 powodów, dla których warto pływać
Powiązane artykuły
Emerytura olimpijska - za jaki medal i ile wynosi?
Gimnastyka dla seniorów: ćwiczenia na kręgosłup
Najszybsza babcia świata. Ma 75 lat i biega w maratonach
Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy
Jazda na rowerze
Nietrzymanie moczu – sprawdź, jakie sporty możesz uprawiać