10 najprzystojniejszych trenerów MŚ 2018 po 50-tce

Rozgrywki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywają się w tym roku Rosji, to pierwszy turniej mistrzostw świata organizowany w Europie Wschodniej. W mundialu udział bierze 32 drużyn, spośród ich selekcjonerów, wybraliśmy 10 sylwetek trenerów-seniorów do zestawienia "Najprzystojniejsi trenerzy na MŚ". Na pierwszym miejscu znalazł się oczywiście trener polskiej reprezentacji – Adam Nawałka. Kogo jeszcze uwzględniliśmy?
Spis treści

Trenerzy na MŚ: Adam Nawałka – Polska

Adam Nawałka urodzony w 1957 roku w Krakowie. W latach 70. Adam Nawałka był najpopularniejszym polskim piłkarzem młodego pokolenia. Dziś jest trenerem polskiej reprezentacji i na kobietach robi podobne wrażenie.

„Adam był niesamowicie przystojnym chłopakiem. Dziewczyny za nim szalały, ale nie miały szans, bo on swoją żonę zna już 40 lat. Tyle że Nawałka podobał się nie tylko kobietom, ale... też facetom! – mówił Andrzej Iwan w programie „Kontratak” o polskim trenerze.

Trenerzy na MŚ: Bert van Marwijk – Australia

Bert van Marwijk ma 66 lat i jest Holendrem. W poprzednich latach wprowadził na mistrzostwa świata Arabię Saudyjską, w tym roku został selekcjonerem reprezentacji Australii. Zespół przejął jedynie 5 miesięcy wcześniej, więc przed nim nie lada wyzwanie.

Bert van Marwijk, trenerzy na MŚ

Trenerzy na MŚ: Vladimir Petković – Szwajcaria

54-letni trener reprezentacji Szwajcarii, posiada obywatelstwo szwajcarskie, chorwackie i bośniackie. Reprezentację Szwajcarii trenuje od 2014 roku, według ekspertów przed Vladimirem Petkovićem jest trudne zadanie – musi poprowadzić zespół składający się z piłkarzy różnych narodowości i korzeni.

Vladimir Petkovic, trenerzy na MŚ

Trenerzy na MŚ: Hector Cuper – Egipt

Argentyński trener piłkarski i były piłkarz, występujący na pozycji obrońcy. Hector Cuper ma 62 lata i jest obecnie selekcjonerem w reprezentacji Egiptu. Za jego sprawą do zespołu wrócił bramkarz Essam El Hadary, i stał się najstarszym zawodnikiem w historii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Hector Cuper, trenerzy na MŚ

Trenerzy na MŚ: José Néstor Pekerman – Kolumbia

José Néstor Pekerman to argentyński trener i były piłkarz, ma 68 lat. Jako szkoleniowiec pracuje ponad 30 lat, jego podopieczni wśród których znajdowali się m.in. rozpoczynający kariery piłkarskie Sorín, Leo Franco, Samuel, Aimar, Cambiasso, Riquelme, Saviola, Burdisso czy Maxi Rodríguez, zdobyli trzykrotnie mistrzostwo świata do lat dwudziestu jeden i dwa razy triumfowali w mistrzostwach Ameryki Południowej.

Jose Pekerman, trenerzy MŚ

Trenerzy na MŚ: Adenor Leonardo Bacchi – Brazylia

Adenor Leonardo Bacchi ma 57 lat i trenuje kadrę narodową Brazylii. Swoją przygodę rozpoczął w 1978 w Caxias. Potem występował w klubach Esportivo-RSPortuguesa i Guarani. W 1989 roku zakończył swoją karierę piłkarską i rozpoczął karierę szkoleniowca.

adenor leonardo bacchi, trenerzy MŚ

Trenerzy na MŚ: Oskar Tabarez –  Urugwaj

71-letni trener reprezentacji Urugwaju. Pracę szkoleniową rozpoczął na początku lat 80. Szkolił młodzież, a później także drużyny seniorów. Od 2006 roku jest po raz drugi selekcjonerem reprezentacji Urugwaju (wcześniej w latach 1988-1990). Pod jego opieką po wielu dekadach Urugwajczycy powrócili do światowej czołówki, zdobywając kolejno IV miejsce na Mundialu 2010, Copa América 2011 i półfinał na Copa América 2007 oraz IV miejsce w Pucharze Konfederacji 2013. Za jego kadencji drużyna narodowa zajęła trzecie miejsce w rankingu FIFA (kwiecień 2012); nigdy wcześniej nie była tak wysoko.

Oskar Tabarez, trenerzy MŚ

Trenerzy na MŚ: Fernando Santos – Portugalia

63-latek, Fernando Santos jest selekcjonerem reprezentacji Portugalii od 2006 roku. Udało mu się doprowadzić zespół do mistrzostwa Europy na turnieju rozgrywanym we Francji. Zwycięstwo było poprzedzone remisami z Islandią, Austrią i Węgrami w fazie grupowej, które dały Portugalii awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca w grupie. Następnie pokonała ona po dogrywce Chorwację 1 do 0, po rzutach karnych Polskę, a w półfinale Walię 2 do 0.

Fernando Santos, trenerzy MŚ

Trenerzy ns MŚ: Juan Carlos Osorio – Meksyk

Juan Carlos Osorio ma 57 lat, W 2006 Osorio rozpoczął samodzielną pracę trenerską, a jako trener Meksyku debiutował w 2015 roku.

juan carlos osorio, trenerzy MŚ

Trenerzy na MŚ: Joachim Löw – Niemcy

Joachim Löw  to 58-letni selekcjoner reprezentacji Niemiec. Od dwunastu lat współpracy, w każdym turnieju, w którym Niemcy biorą udział, docierają do fazy medalowej. Największy sukces odnieśli podczas poprzedniego mundialu, zdobywając złoty medal.

Joachim Löw, trenerzy MŚ

 

Czytaj także: 

Znani ojcowie po 50-tce. Świętujemy Dzień Ojca

Jak seniorzy spędzają czas wolny? – raport Cafesenior.pl

 

 

Więcej z kategorii Sport
Nietrzymanie moczu – sprawdź, jakie sporty możesz uprawiać
Jazda na rowerze
Emerytura olimpijska - za jaki medal i ile wynosi?
Nordic walking: idealny sport dla seniora
Powiązane artykuły
Najszybsza babcia świata. Ma 75 lat i biega w maratonach
5 prostych ćwiczeń przy biurku - w pracy też możesz się gimnastykować
Gimnastyka dla seniorów: ćwiczenia na kręgosłup
Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy
Mężczyzna odpoczywa pod drzewem po jeździe na rowerze
Sposoby na nietrzymanie moczu – sport jest ważny