Didier Deschamps – w wieku 50 lat wygrał mundial po raz drugi

Didier Deschamps dwadzieścia lat temu był kapitanem zwycięskiej drużyny podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1998. Wczoraj wygrał mundial po raz drugi – tym razem jako trener reprezentacji Francji.Francuz Didier Deschamps w 1998 roku grał na pozycji defensywnego pomocnika, był też kapitanem narodowej drużyny, która zdobyła wtedy mistrzostwo świata, wygrywając z Brazylią 3:0! Deschamp, znał więc wcześniej smak tytułu mistrza.

Wczoraj podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 wygrał mundial po raz drugi – jako trener reprezentacji Francji. Francja wygrała z Chorwacją 4:2, tym samym zdobywając złoto mistrzostw świata.

Zobacz zestawienie: 10 najprzystojniejszych trenerów MŚ 2018 po 50-tce

Wcześniej pod jego opieką drużyna francuska zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy 2016.

Trener reprezentacji Francji jest trzecią osobą w historii piłkarskich mistrzostw świata, która zdobyła złoty medal zarówno jako zawodnik i trener. Wcześniej dokonali tego Brazylijczyk Mario Zagallo i Niemiec Franz Beckenbauer.

Przeczytaj także: Najstarsza kulturystka świata skończyła 82 lata – Ernestine Shepherd

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!