Produkty wspomagające walkę z inkontynencją

Spis treści

Zgodnie z terminologią medyczną inkontynencja to dolegliwość objawiająca się niekontrolowanym wydalaniem moczu. Jednak w praktyce dotyczy ona nie tylko naszej fizyczności, ale w nie mniejszym stopniu również psychiki.

Osoby, które z problemem nietrzymania moczu borykają się każdego dnia, walczą równocześnie z pogorszonym samopoczuciem i obniżoną pewnością siebie. Unikają spotkań towarzyskich, a domowe zacisze opuszczają tylko z konieczności. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że osoby te poszukują rozwiązań, które mogłyby wspomóc ich walkę z inkontynencją, a tym samym sprawić, że cierpiący na tę przypadłość zaczną prowadzić normalne życie.

 

Wkładki dla kobiet


Z myślą o kobietach, u których nietrzymanie moczu występuje stosunkowo rzadko, stworzono specjalne wkładki – dyskretne jak klasyczne wkładki higieniczne lub podpaski, ale wyróżniające się zdecydowanie większą chłonnością. Neutralizują także nieprzyjemne zapachy, a ponadto zapewniają poczucie świeżości i pełną swobodę ruchów niezależnie od sytuacji. W sytuacjach, gdy nie będą wystarczające, można zdecydować się na użycie pampersów dla dorosłych.

 

 

Wkłady dla mężczyzn


Z kolei mężczyzn, którzy pragną wspomóc swoją walkę z inkontynencją, z pewnością zainteresują wkłady anatomiczne. Kształtem idealnie dostosowują się do męskiej anatomii, w związku z czym są niemal niewyczuwalne. Pasek samoprzylepny unieruchamia wkład, gwarantując wygodę użytkowania. Dostępne w ofercie wkłady anatomiczne posiadają różny stopień chłonności, więc w zależności od indywidualnych potrzeb możemy z łatwością wybrać produkt spełniający nasze oczekiwania.

 

 

Majtki chłonne


Jeśli jednak nietrzymanie moczu doskwiera nam właściwie każdego dnia, może okazać się, stosowanie wkładek lub wkładów anatomicznych jest niewystarczające. W tej sytuacji warto sięgnąć pampersy dla dorosłych, czyli nic innego jak majtki chłonne.

Pampersy dla dorosłych można nosić jak zwykłą bieliznę, bez poczucia jakiegokolwiek dyskomfortu. Tego typu produkty posiadają znacznie wyższe właściwości absorpcyjne i szybko wchłaniają nawet duże ilości moczu. Ale to nie wszystko. Majtki chłonne zostały zaprojektowane w taki sposób, by trzymać wilgoć z dala od skóry i chronić ją przed powstawaniem wysypek oraz zakażeń.

 

 

Produkty dodatkowe


W ofercie bardzo często odnaleźć możemy również rozciągliwą bieliznę wielokrotnego użytku ułatwiającą stosowanie i poprawne ułożenie wkładek czy wkładów. Tego rodzaju majtki charakteryzują miękkie, elastyczne krawędzie, dzięki czemu nie powodują zaczerwienienia czy podrażnień wokół ud. Co więcej, wysokiej jakości materiał nie straci swojego pierwotnego kształtu nawet po kilkukrotnym praniu.

Problem nietrzymania moczu nie dotyczy jedynie osób starszych, ale także młodszych –aktywnych zawodowo czy prowadzących urozmaicone życie towarzyskie. By nie straciło ono swoich walorów, warto wypróbować produkty takie jak wkładki, wkłady anatomiczne czy majtki chłonne, użytkowanie których nie tylko wspomoże naszą walkę z inkontynencją, ale przede wszystkim wpłynie zbawiennie na nasze samopoczucie.

 

Więcej z kategorii Dieta
5 ziół, które postawią cię wiosną na nogi
4 wrogów cholesterolu, których naprawdę polubisz
Dlaczego warto sięgnąć po kwasy omega-3?
Powiązane artykuły
Propolis - samo zdrowie!
Stół zastawiony potrawami kuchni śródziemnomorskiej
Dieta śródziemnomorska – dlaczego warto ją stosować?
Co szkodzi wątrobie?
Jadłospis seniora z cukrzycą
Lecznicze właściwości miodu