Chcesz się lepiej dogadywać z mężem? Oglądajcie razem filmy!

Spis treści

Obecnie w Polsce rozwodem kończy się jedno na pięć małżeństw. W niektórych krajach Europy statystyki przedstawiają się jeszcze gorzej – rozpada się ich niemal połowa. Okazuje się jednak, że istnieje prosty i przyjemny sposób, by uczynić swój związek trwalszym i szczęśliwszym niż przeciętnie.

Oglądaj i rozmawiaj!


Amerykańscy (a jakże!) naukowcy udowodnili, że pary, które raz w tygodniu oglądają film, a potem o nim dyskutują, rozwodzą się ponad dwa razy rzadziej niż pary, które tego nie robią. Nieważny jest gatunek filmu, jego jakość i data powstania. Znaczenie ma jednak to, o czym on opowiada – musi traktować o perypetiach w romantycznym związku. Pozwala to bowiem na dyskusję o sposobach rozwiązywania konfliktów i udzielanym sobie wzajemnie wsparciu. Kluczowym aspektem jest odnoszenie obserwowanych zachowań do własnego związku.

Taka domowa forma „terapii” ma taką samą skuteczność jak profesjonalnie szkolenia dotyczące zachowań w relacji. A o ile przyjemniejsza! Poza tym dostępna niemal dla każdego, bez względu na wiek i długość trwania relacji. Nie niesie z sobą niemal żadnych kosztów, a zyski mogą być ogromne. Chyba warto spróbować.

fot. sxc.hu

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij