CafeSenior poleca: Hotel Marigold

Czy w jesieni życia można zacząć wszystko od nowa? Odważyć się całkowicie zmienić sposób bycia? Czy warto? Na te poważne egzystencjalne pytania w lekki, zabawny, a zarazem głęboko poruszający sposób odpowiada książka „Hotel Marigold”. Do wygrania w naszym konkursie!

Życie nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę, o nie! Nigdy nie jest za późno, by zacząć spełniać marzenia i odkrywać świat na nowo. „Hotel Marigold” to niesamowicie optymistyczna książka. Jej bohaterami jest grupa emerytów z kompletnie odmiennym bagażem życiowych doświadczeń, która daje się skusić reklamie ekskluzywnego hotelu i wizji sielskiego życia w Indiach. Marząc o pięknej pogodzie i tanich drinkach z sokiem z mango, opuszczają starą, dobrą Anglię.

Po przybyciu na miejsce bohaterowie odkrywają, że hotel dni świetności ma dawno za sobą, obsługa jest nieco ekscentryczna, a czasy Indii pod brytyjskim panowaniem to odległa przeszłość. Ale szybko się przekonują, że na pełnię życia zawsze jest odpowiednia pora...

Książka „Hotel Marigold” pokazuje, że w każdym wieku można znaleźć coś i kogoś, kto pobudzi nasze serce do żywszego bicia. Że nigdy nie jest za późno, żeby zrzucić ze stóp uwierające nas buty. Że zawsze, ale to zawsze lepiej postępować zgodnie z własnym sumieniem i podążać za tęsknotami, a życie w kłamstwie nigdy nie kończy się dobrze, ale można odwrócić karmę i zacząć wszystko od nowa.

Na podstawie książki w 2011 roku nakręcono znany film z m.in. Judi Dench, Maggie Smith, Billym Naughym i Tomem Wilkinsonem w rolach głównych. Powstała już także kontynuacja tego przeboju kinowego pt. „Drugi hotel Marigold.”

marigold

Wszystkich, którzy chcieliby przeczytać książkę „Hotel Marigold” zapraszamy do konkursu!

 

Zasady konkursu:

1. Napisz w 2-3 zdaniach odpowiedź na pytanie konkursowe: „Za co lubisz podróże?”

2. Odpowiedzi konkursowe prosimy wysyłać na adres: konkurs.cafesenior@gmail.com, z dopiskiem „Konkurs”. Czekamy na Państwa zgłoszenia do końca niedzieli 6.03.2016.

3. We wtorek 08.03.2016 wybierzemy 3 najciekawsze odpowiedzi, wyniki ogłosimy w tym samym dniu na portalu CafeSenior, a zwycięzców nagrodzimy książkami „Hotel Marigold”, ufundowanymi przez Wydawnictwo REBIS.

4. Zastrzegamy sobie prawo do publikacji najciekawszych zgłoszeń (bez nazwisk). Wysyłka książek możliwa jest jedynie na terenie Polski.

Regulamin konkursu znajdą Państwo TUTAJ.
Więcej z kategorii Film, muzyka i książki
Dwa portrety Agnieszki Osieckiej
Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu
Polskie piosenki z lat 50. Muzyczna podróż w przeszłość
Powiązane artykuły
Polskie piosenki przedwojenne – część 1
Najlepsze polskie komedie lat 70., które bawią do łez
Przeboje Czesława Niemena
7 najsłynniejszych piosenkarzy XX wieku
Seniorzy śmieją się z samych siebie [FILMY]