string(8) "szukanie" Po prostu „Gołas”

Po prostu „Gołas”

wiazda srebrnego ekranu, legenda polskiego kina, a zarazem ciepły, serdeczny przyjaciel i troskliwy ojciec. Z pewnością człowiek wart poznania, jeśli nie osobiście, to przynajmniej na kartach książki!

Wiesław Gołas stworzył niezapomniane kreacje aktorskie w kultowych komediach, które od kilkudziesięciu lat bawią kolejne pokolenia Polaków. „Brunet wieczorową porą”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Żona dla Australijczyka” czy „Dzięcioł” to tylko niektóre tytuły z bogatej filmografii aktora. Jednak chyba dla większości z nas Wiesłas Gołas pozostanie fenomenalnym Czereśniakiem z niezapomnianego serialu „Czterej pancerni i pies”.

Jego życie prywatne jest nie mniej fascynujące niż filmowe role, o czym opowiada ciepła i pełna uroku biografia napisana przez jego córkę - Agnieszkę Gołas. Wydana po raz drugi w maju 2015 roku, tym razem przez wydawnictwo Marginesy, szczera rozmowa Córki z Ojcem, ubarwiona wspomnieniami jego przyjaciół i kolegów po fachu, to nie tylko przejmująca opowieść o historii powojennego pokolenia polskich aktorów, ale także świadectwo międzypokoleniowej więzi i bogactwa doświadczeń człowieka wszechstronnego, a zarazem niesamowicie skromnego i otwartego na świat. Zdecydowanie warte przeczytania!

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij