Do poczytania nie tylko na plaży

Doskonale wiemy, że każda pora roku jest dobra na czytanie książek, ale zwykło się mawiać, że lato szczególnie sprzyja lekturze lekkiej, łatwej i przyjemnej. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć na łamach Cafe Senior cykl książkowych rekomendacji książek idealnych nie tylko na wakacje, plażowanie czy wczasy pod gruszą.Spośród mnóstwa nowości wydawniczych wybraliśmy dla Państwa szereg tytułów – od romansów po kryminały, od biografii po sensację, od pozycji szczególnie wartościowych po zwyczajnie miłe czytadła. Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjnymi rekomendacjami Cafe Senior!

Akcja pierwszej z proponowanych przez nas powieści rozgrywa się w prawdziwie wakacyjnej scenerii – czyli najsłynniejszym kurorcie nad polskim morzem. „Grand” Janusza L. Wiśniewskiego to mistrzowsko skonstruowana historia łącząca wiele wątków i postaci w kluczowym dla akcji miejscu – owianym legendą sopockim Grand Hotelu, przez którego ekskluzywne wnętrza od dziesiątek lat przewinęły się tysiące gości: począwszy od bogatych zagranicznych turystów, międzynarodowych gwiazd i lokalnych celebrytów, na koronowanych głowach, historycznych postaciach i państwowych przywódcach skończywszy. Ile ludzi, tyle historii – niejednoznacznych, skomplikowanych, pełnych sensacji i humoru, ale i dramatów czy momentów grozy.

Autor, ukazując czytelnikowi całą galerię barwnych postaci, stara się odpowiedzieć na pytanie, czy hotel może stać się dla kogoś namiastką domu, miejscem życiowego przełomu i punktem zwrotnym osobistej biografii; miejsce, gdzie można spotkać lub stracić miłość swego życia, odnaleźć sens egzystencji lub pożegnać się z nim na zawsze.

Wspólnie z narratorem obserwujemy, jak eleganckie wnętrza sopockiego Grandu stanowią tło niecodziennych wydarzeń, towarzysząc ludziom w chwilach największego szczęścia lub stając się dnem ich ostatecznego upadku. To historia, która wciąga nas w labirynt pomieszanych dróg, którymi kroczą postacie tej powieści, szukając odpowiedzi na podstawowe życiowe pytania. Warto przeczytać i odpowiedzieć sobie na kilka z nich.

 

grand small
Więcej z kategorii Kultura
Przeczytaj artykuł
Dlaczego inwestycja w używane książki jest opłacalna?
Używane książki
Przeczytaj artykuł
Lucyna Malec - optymistka z natury [WYWIAD]
Przeczytaj artykuł
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Powiązane artykuły
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Fajbusiewicz na tropie
Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu